IT specialistas kviečia į 100 km žygį be nakvynės: pokštas virto misija

 IT specialistas kviečia į 100 km žygį be nakvynės: pokštas virto misija

Idėja, kilusi iš pokšto, tapo rimtu ir prasmingu projektu. Alytiškis Rimgaudas Leonavičius antrą kartą planuoja nueiti šimtą kilometrų be miego ir šįkart kviečia prisijungti visus norinčius – galėsite išbandyti savo jėgas ir paremti autizmo paramos fondą „Pokyčių ambasada“.

Nekomercinis renginys

Ankstų rugpjūčio 12 dienos rytą iš Vilniaus į Alytų pajudėsiantis Rimgaudas šiuo maršrutu eina jau antrą kartą. Pirmąkart šia atkarpa jis žygiavo praėjusiais metais ir patobulinęs keletą plano detalių sako, kad maršrutas patiks visiems – einant aplenkiami didesni keliai, galima pasigrožėti gamta, apsilankyti mažesniuose kaimeliuose ir pasimėgauti ramybe. 

„Tai ne varžybos, kas greičiau nueis. Einame savo tempu, stojame kas dešimt kilometrų trumpoms pertraukoms, o po pusės kelio – ilgesnei vakarienei su maudynėmis ežere. Sunkiausias etapas – eiti naktį, nes tuomet ir nuovargis jau pradeda jaustis, ir akys ima merktis”, – kalba R. Leonavičius. 

Žygiui jis treniruojasi kasdien – daug vaikšto, o likus mėnesiui iki kelionės išbando jėgas ilgesnėse distancijose, įveikdamas 30-50 kilometrų vienu ypu. 

„Kviečiu prisijungti prie žygio net ir tuos, kurie nori nueiti tik 15 ar 30 kilometrų – pasirūpinsime, kad pasiektumėte vietą, iš kur galėsite grįžti namo. Nei medalių, nei pagyrimo raštų finiše jums niekas neįteiks, einame išbandydami savo ištvermę ir išreikšdami palaikymą žmonių įvairovei”, – teigia vienas iš nuotolinių psichologo paslaugų konsultacijas teikiančios įmonės „Visi psichologai“ steigėjų. Būtent vaikščiojimą, kaip ne tik sveikatinančią, bet ir terapinę priemonę, rekomenduoja ir psichologai.

Skatina pokyčius

Idėja nužingsniuoti 100 kilometrų be nakvynės kilo iš pokšto. Su draugais diskutavęs ir sužinojęs, kad žirgas negali nubėgti tokio atstumo per kartą, Rimgaudas pašmaikštavo, jog jis tai galėtų. 

„Tik to ir reikėjo! Draugai nusprendė, kad turiu tai įrodyti. Taip pokštas tapo realybe, o išbandęs save, supratau, kad noriu iššūkį pakartoti, pakviesti prisijungti kitus ir eiti ne tik dėl paties ėjimo, bet ir dėl kilnaus tikslo”, – pasakoja alytiškis. 

Jis kviečia eiti už tai, kad simboliškai, žingsnis po žingsnio didintume supratingumą apie žmonių įvairovę, išmoktume priimti kitus ir būtume socialiai atsakingi. Todėl antrasis žygis  skirtas autizmo paramos fondui „Pokyčių ambasada“ paremti tiek morališkai savo žingsniais, tiek finansiškai auka, už kurią autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams bus organizuojamos jiems būtinos terapijos.

„Ilgą laiką buvo manoma, kad žmonių su negalia teisėmis, parama ar kitais reikalais turi rūpintis jie patys, jų artimieji ar su jais dirbančios nevyriausybinės organizacijos. Labai smagu, kad atsiranda žmonių, kurie tiesiogiai nėra susiję su autizmu, kitais raidos iššūkiais, bet supranta, kad mes esame visuomenės dalis ir ne tik mums reikia visuomenės, bet ir visuomenei reikia tos įvairovės”, – džiaugiasi „Pokyčių ambasados“ įkūrėja Klementina Gruzdienė. 

Ji taip pat prisijungs prie žygio, o kelyje su pašnekovais mielai pasidalins savo mintimis, kodėl visuomenei tokie svarbūs šie pokyčiai.

Į žygį galima registruotis iki rugpjūčio 7 dienos https://forms.gle/Zu3UomvhajsSmTiN9. Užsiregistravę gaus tikslią informaciją, kur prasideda žygis. Kompanija, maršrutas ir pagalba pasiekiant tarpines stoteles – nemokami, o tiek, kiek kilometrų žygyje nenueisite, Rimgaudas kviečia paversti eurais ir sumą pervesti „Pokyčių ambasadai“ aukok.lt portale: https://www.aukok.lt/projektai/Raudonu-zandu-klubas 

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių