Kaip išsirinkti tinkamas trąšas savo vejai?

 Kaip išsirinkti tinkamas trąšas savo vejai?

Jei norite, kad jūsų veja ilgai išliktų dekoratyvi, turite ją prižiūrėti. Graži veja – tai sveiki ir stiprūs žolės lapai, kurie gali atlaikyti intensyvų naudojimą ir orų permainas. Tinkamo dirvožemio ir reguliaraus pjovimo nepakanka, jei tinkamai nepamaitinate augalų. Dėl negilios šaknų sistemos žolė labai greitai sunaudoja viršutiniame dirvos sluoksnyje esančias maistingąsias medžiagas. Kad išvengtumėte prasto augimo ir ligų, turite reguliariai jas papildyti tinkamomis trąšomis. Rinkoje yra daug įvairių rūšių vejos trąšų. Pateikiame keletą patarimų, kokias rinktis.

Kaip dažnai tręšti veją?

Žolė auga labai greitai ir po šienavimo sezono metu daug kartų atsinaujina. Tačiau jų šaknų sistema yra labai negili, todėl jos greitai sunaudoja viršutiniame dirvožemio sluoksnyje esančias maistingąsias medžiagas. Kad išvengtumėte jų trūkumo, veją reikia tręšti tinkamomis trąšomis. Jei tręšimas turi būti visapusiškas, dirva turi būti aprūpinta visomis maistinėmis medžiagomis, kurių žolei reikia intensyviam augimui visą sezoną.

Geriausia rinktis specialias mineralines daugiaelementes trąšas, kurias galite rasti ir internetinėje parduotuvėje: nojus.lt. Jų sudėtyje yra visi žolei tinkamai vystytis būtini elementai. Kai kuriuos iš jų (makroelementus: azotą, fosforą ir kalį) žolės pasisavina dideliais kiekiais, todėl jų atsargos dirvožemyje greitai išsenka. Kitų (mikroelementų: kalcio, magnio, geležies ir daugelio kitų) reikia mažesniais kiekiais, tačiau jie taip pat būtini.

Žolei būtini elementai

  • Azotas (N) – lemia energingą augimą ir sodrią žalią stiebų spalvą.
  • Fosforas (P) – atsakingas už šaknų sistemos vystymąsi ir skatina atsparumą sausrai, šalčiui ir ligoms.
  • Kalis (K) – atsakingas už augalo vandens valdymą ir žolių krūmijimąsi.
  • Kalcis (Ca) – gerina dirvožemio struktūrą ir kitų maisto medžiagų pasisavinimą.
  • Magnis (Mg) ir geležis (Fe) – chlorofilo (žaliojo pigmento) sudedamosios dalys.

Kokias vejos trąšas rinktis?

Veją reikėtų tręšti visą vegetacijos sezoną: nuo kovo iki spalio. Pavasarinis tręšimas (trąšomis su dideliu azoto kiekiu) skirtas skatinti augimą, vasarinis tręšimas (universaliomis trąšomis) papildo maistines medžiagas, o rudeninis tręšimas (rudeninėmis trąšomis su dideliu fosforo ir kalio kiekiu) paruošia veją žiemai. Geriausia rinktis ilgo veikimo trąšas, kurios tręšiamos vieną kartą ir veikia daug savaičių.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių