Kaip išvengti pavojų vairuojant kelyje?

 Kaip išvengti pavojų vairuojant kelyje?

Mūsų kasdieniniame gyvenime mes neįsivaizduojame dienos be automobilio, todėl pripažinkime, kad automobilis mums visiems labai svarbi transporto priemonė, be kurios pasiekti savo kelionės tikslą būtų žymiai sunkiau. Tačiau kas dieną daug keliaujant automobiliu, mes neišvengiamai susiduriame su įvairiais pavojais, todėl vairuojant reikia būti viskam pasiruošusiam ir vairuoti savo transporto priemonę atidžiai ir saugiai. Kai darbas ir kelionės, bei pramogos mūsų neriboja, ir vieną dieną mūsų kelionės tikslas – Vilnius, o kitą dieną Panevėžys. Mes turime būti patyrę vairuotojai, kad kas kartą susidūrę su nenumatyta situacija kelyje, spėtume greitai susiorientuoti ir laiku ją ištaisyti, bei išspręsti, nes bet kokia klaida gali mums kainuoti gyvybę. 

Tačiau, saugiai vairuoti neužtenka, kad išvengtumėte pavojų kelyje, būtina visada pasirūpinti, kad Jūsų automobilis būtų techniškai tvarkingas ir saugus. Įvairūs nenumatyti automobilio gedimai kelyje gali neigiamai paveikti Jūsų vairavimą, o gal net sukelti avarinę situaciją, todėl, kad viso to išvengti mes turime reguliariai tikrinti savo automobilio būklę, bei važiuoti su juo tik įsitikinus, kad jis techniškai tvarkingas.

Kitas būdas išvengti nelaimingų atsitikimų kelyje yra laikytis saugaus eismo taisyklių, bei žinoma laikytis greičio ribojimų, jei kelio taisyklės ir kelio ženklai draudžia vienus ar kitus veiksmus, būtinai pasikliaukite jais, nes šie kelio ženklų apribojimai ne be reikalo yra sukurti ir nustatyti tose kelio riboje, kur juos randate. Saugus vairavimas ir taisyklių naudojimas gelbsti mus norint išvengti eismo įvykių ir išvengti pavojų kelyje.

Prisiminkite, kad eisme dalyvaujate ne vienas, todėl būkite budrus ir stebėkite kitus eisme važiuojančius asmenis, nes bet kokia jų klaida ir Jūsų koncentracijos stoka, gali sukelti eismo įvykį, kuriame galite nukentėti tiek Jūs, tiek į jus atsitrenkusio automobilio vairuotojas. 

Na ir pabaigai būtina paminėti, kad esant dalyviu, ir vairuojant automobilį už pavojus kelyje esate atsakingi ne tik jūs, tačiau ir kitos eisme dalyvaujančios mašinos, todėl jei norite saugiai pasiekti savo tikslą, turite būti tolerantiški ir atsargūs visų automobilių atžvilgiu.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių