Kaip nepapulti į situaciją, kuomet reikalingas avarinis durų atrakinimas?

 Kaip nepapulti į situaciją, kuomet reikalingas avarinis durų atrakinimas?

Užsitrenkusios durys ar neatsirakinanti spyna gali sukurti itin daug galvos skausmo ir sujaukti visos dienos planus. Profesionalus avarinis durų atrakinimas visada yra išeitis, tačiau, ką rekomenduoja šios srities specialistai, kad nepapulti į šią beviltišką situaciją?

Durų atrakinimas: apsidraudimas ir prevencija

Jeigu atsitiko taip, kad jums reikalingas greitas durų atrakinimas Vilniuje, spynuatidarymas.lt svetainėje rasite sertifikuotus ir jau virš 30 metų tuo užsiimančius specialistus. Tačiau, kol nepapuolėte į tokią situaciją, kai reikalinga jų pagalba, šie specialistai dalinasi savo patirtimi ir patarimais.

Yra nemažai būdų apsisaugoti nuo buto, automobilio ar kitų durų užtrenkimo ar spynos užstrigimo. Pagrindiniai išskiriami metodai būtų šie:

  1. Niekada nepalikite vienintelių raktų buto viduje ar automobilyje. Specialistai pastebi, kad tokie atvejais yra ypač dažni būtent žiemos metu, kuomet vairuotojai nori sušildyti automobilį, o tuo tarpu, kol jis šyla nusprendžia nuvalyti sniegą. Centrinis užraktas suveikia per klaidą ir mašina užsirakina net užvesta. Panašūs scenarijai įvyksta atrakinus bagažinę ir joje pasidėjus raktelį, ar įstačius raktą į užsitrenkiančias būsto duris iš vidaus ir uždarius duris iš išorės neišėmus rakto.
  2. Turėkite atsarginį raktą. Ar tai būtų būstas, seifas ar automobilis, būtinai turėkite atsarginį raktelį. Vienintelis raktas gali ne tik pasimesti ar būti pavogtas, bet ir paprasčiausiai sulūžti ar susilenkti nukritus. Atsarginio rakto gamyba visada yra daug kartų pigesnė nei naują padarymas, kuomet visi raktai pamesti. Atsarginį raktelį galite laikyti pas artimus šeimos narius, o tam tikrais atvejais ir kitoje, kitiems nežinomoje vietoje. 
  3. Sutepkite ir sureguliuokite spynas. Profesionalai pastebi, kad durų atrakinimas neretai reikalingas dėl spynos gedimo. Užstrigusi spyna gali neatsirakinti nė su vienu raktu, o tada kai ji užstrigo, sutepimas gali ir nepadėti. Reguliariai lengvai sutepant spyną specialiu sutepėju, kurį galima rasti praktiškai bet kokioje parduotuvėje, galima gerokai prailginti spynos veikimą. Tuo tarpu, dėl nusėdusių durų ar išsireguliavusio spynos mechanizmo, spyna gali strigti, kuomet durys yra uždarytoje padėtyje. Tinkamas spynos ar staktos sureguliavimas taip pat gali būti labai naudingas ir prailginti spynos veikimą.
  4. Žinokite, kur kreiptis. Gyvenime būna įvairiausių situacijų, kuomet gali prireikti spynų meistro. Jeigu ne jums, tai jūsų kaimynui ar artimajam gali prireikti skubios pagalbos atrakinant duris ar sutaisant neužsirakinančią spyną. Išsaugoti visą parą dirbančio spynų ir raktų meistro kontaktinį telefono numerį nieko nekainuoja, o telefone išsaugotą kontaktą galėsite iškart surasti stresinėje situacijoje.

Koks avarinis durų atrakinimas yra sudėtingiausias?

Avarinis durų atrakinimas gali būti reikalingas absoliučiai visoms spynelėms ir durims. Tačiau, jo sudėtingumas labai priklauso nuo spynos ir durų tipo. 

Lengviausiai atrakinamos spynos įprastai yra spintelių, baldų ir pašto dėžučių spynelės. Jų atrakinimas dažnai trunka iki kelių minučių, tačiau, pasitaiko ir modelių su sudėtingais raktų profiliais ir papildomomis apsaugomis, dėl ko atrakinimas visrakčiu – negadinant spynos – gali užtrukti ir gerokai ilgiau.

Kiek sunkesnis yra jau senesnių automobilių ir medinių durų su paprastomis spynos atrakinimas. Toks atrakinimas įprastai trunka iki 10 minučių, sudėtingumas gali didėti priklausomai nuo to ar spynos gerai veikia, ar spynų cilindrai nėra sudėtingi ir papildomai apsaugoti

Vienas sunkesnių atrakinimų yra šarvuotų durų ar naujų automobilių. Naujausiuose automobiliuose įprastai naudojamos itin tikslios ir sudėtingos spynos, kurias atrakinti visrakčiu gali būti itin sudėtingi ir užtrukti gana ilgai. Toks atrakinimas gali pasisekti ir per 10 min., tačiau yra atvejų, kuomet duris atrakinėti tenka gerokai ilgiau. 

Tuo tarpu, šarvuotų durų atrakinimas gali drastiškai skirtis priklausomai nuo pasirinktų spynų modelių. Vien šarvuotų durų spynos šerdis gali turėti itin didelę įtaką sudėtingumui. Kai pigi spynos šerdis gali būti atrakinti minučių bėgyje, sudėtingą patentuotą šerdį gali tekti rakinti itin ilgai ir sudėtingai. Tuo tarpu, jeigu duryse yra sumontuota seifinė spyna ilgu raktu, jos atrakinimas irgi gali užtrukti ilgą laiką, ypač, jeigu joje sumontuotos papildomos apsaugos. 

Pats sunkiausias atrakinimas yra seifų, ypač sunkių su šarvo apsaugomis. Jų atrakinimas neretai trunka ir keletą valandų ir turi būti atliekamas itin preciziškai ir tiksliai, gal seifo veikimą galima būtų atstatyti, o viduje esantis turinys nebūtų pažeistas. 

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių