Kokios gamtos paslaptys slypi Juozo Padolskio foto darbų parodoje Varėnoje
Daiva Armonienė
Varėnos viešojoje bibliotekoje veikia gamtos fotografo Juozo Padolskio darbų paroda. Joje – septyniasdešimt Lietuvoje sutinkamų gyvūnų nuotraukų.
J. Padolskio nuotraukos publikuojamos leidiniuose „Miškas ir mes“, „Lietuvos valstybiniai miškai”, „Lietuvos rytas”, „Valstiečių laikraštis”, „Lithuania in the World” „Veidas“. Naminių gyvūnų nuotraukos skelbiamos žurnaluose „Didysis šuo”, „Didysis šuo ir jo draugai”, „Mano zoohobis” ir kt. Jis yra leidinio apie fotografavimą (John Hedgecoe „Fotografijos knyga: išmokite fotografuoti geriau”) konsultantas.
Būsimas fotografas, dalyvaudamas geologijos ekspedicijose Sovietų Sąjungos gilumose, pamatęs didingus kalnus, saulės iškepintas dykumas, neaprėpiamus miškus, suvokė, kokia skirtinga yra gamta. „Kaip visa tai skyrėsi nuo Suvalkijos lygumų, kur sode stirnos grikšėdamos kramtydavo pašalusius obuolius, kur kiškiai pasišokėdami lupdavo žievę nuo jaunų medelių, o pavasarį prie Šešupės taip liūnai girgždėdavo griežlės… Panorau tą grožį įamžinti, nes viskas taip greitai keičiasi“,– pasakojo Juozas Padolskis.
„Fotografuoti išmokau pats. Ėmiau studijuoti gamtą, bandžiau ją perprasti. Tai buvo tikrai nelengva, negalėjau konkuruoti su gamtininkais, kurie viso to mokėsi universitete, ir su fotografais, kurie iš gamtininkų gaudavo daug informacijos, kurie būdavo nuvežami tiesiai prie lizdų ar gyvūnų olų, kad tik nuspaustų fotoaparato mygtuką. Man nepadėjo niekas. Vienintelis draugas, kuris patardavo, buvo prieš kelis metus Anapilin išėjęs miškininkas, fotografas ir dokumentinių filmų apie gamtą kūrėjas Kęstutis Verbickas”,– prisipažįsta Juozas. Jis teigia, kad gamta niekada neatskleidžia visų paslapčių, nors studijuotum ją visą gyvenimą.
Paroda veiks iki balandžio 10 dienos.