Kriviliuose svečiavosi Aleksandras Makejevas

 Kriviliuose svečiavosi Aleksandras Makejevas

Birželio 22 dieną su mobiliąja biblioteka į Krivilius atvyko dainų autorius ir atlikėjas, kompozitorius, muzikos prodiuseris, scenaristas, knygų autorius Aleksandras Makejevas, žavėjęs siaubingai linksmu ir nuoširdžiu pasirodymu, dzūkiškomis šaknimis ir dzūkų tarmės žinojimu.

„Niekada nesiruošiau būti dainų autoriumi, atlikėju – save sieti su muzika, vienintelis saitas su muzika yra tas, kad vieno iš senelių pavardė Čaikovskis. Nuo aštuonerių norėjau būti rašytoju, bet tik keturiasdešimties sulaukęs supratau, kad rašyti ir pasakoti istorijas gali tuomet, kai jas išgyveni“, – atviravo kūrėjas. Kvietė klausytojus susipažinti su jo knygomis „Švediškas gimtadienis“, „Trys ministrai, dvi kelionės“, „Terminatorius“, „Messenger – Call – Passenger. Nuo A iki B“, „Feliksas“, „Asteroido Belaukiant“ ir „Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“ (pastarąją, skirtą vaikams, autorius padovanojo Varėnos viešajai bibliotekai).

Pasak kūrėjo, jo kūrybinėje biografijoje yra apie 300 dainų. A. Makejevas dalinosi patirtimi, kaip sekėsi kurti dainas TV serialui „Nekviesta meile“, „Garbės kuopa“, „Maximos“ reklamai, grupėms „69 danguje“, „Olialia blondinės“ ir kitiems. Renginyje skambėjo autorinės dainos, kurių tekstuose nestokojama ironijos, dažnokai aštriai gvildenamos meilės, kriminalų, narkotikų, karo, mirties temos: „Tėvelis“, „Miražas“, „Gelbėk save“, „Tyliai Saldžiai“, „Dar tūkstantį kartų“, „Kur meilė ir gėris“, „Aš greit grįšiu“ ir kt. Koncertą užbaigė daina „Tas ilgas kelias namo“, kuri tarsi įprasmino Krivilių bendruomenės šventę „Kai aš grįžtu namo“.

Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Varėnos rajono savivaldybė.

Varėnos viešosios bibliotekos projekto „Mobilūs pašnekesiai“ komanda dėkoja Krivilių bibliotekos bibliotekininkei Zitai Varanavičienei, kultūros centro vadovei Virginijai Černiauskienei ir visai bendruomenei už šiltą priėmimą.

Varėnos VB Informacinių išteklių išteklių skyriaus bibliotekininkė Daiva Armonienė

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių