Kuo pilni kroviniai skiriasi nuo dalinių?

 Kuo pilni kroviniai skiriasi nuo dalinių?

Įvairiomis krovinių gabenimo paslaugomis naudojasi tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Tai praverčia itin skirtingose situacijose, pavyzdžiui, norint plėsti verslą ar atsivežti reikalingą produkciją. Kai kurie žmonės gabenimo paslaugomis taip pat pasinaudoja persikraustymui, augintinio pervežimui, lauktuvėms ar dovanoms giminaičiams. Visgi, rinkoje egzistuoja nemažai skirtingų būdų, kaip galite perduoti norimas siuntas. Dažniausiai įmanoma pasirinkti jūrų, oro, kelių ar geležinkelių transportą. Be to, įprastai reikia apsispręsti dėl pilno arba dalinio krovinio. Visgi, jei šias sąvokas girdite pirmą kartą, skaitykite straipsnį toliau. Trumpai aptarsime, kas yra pilni ir daliniai kroviniai bei kuo jie skiriasi tarpusavyje. 

Pilno krovinio gabenimas

Pilno krovinio gabenimas – tai paslauga, kuomet vieno kliento užsakymui yra skiriamas visas krovininis automobilis. Tai gerokai greitesnis, tačiau brangesnis pasirinkimas. Vienam klientui skirtas krovinys dažniausiai gabenamas be papildomų perkrovimų pačiu tiesiausiu maršrutu. Kita vertus, įprastai būtina užpildyti visą krovininį automobilį. Taigi, toks pasirinkimas tinka tikrai ne kiekvienam. Visgi, jis gali praversti savo produkciją į užsienį arba iš jo gabenančioms įmonėms. 

Dalinio krovinio gabenimas

Dalinio krovinio gabenimas – tai paslauga, kuomet vieno kliento užsakymas neužima visos erdvės krovininiame automobilyje. Tai reiškia, jog tuo pačiu metu yra gabenami kelių juridinių arba fizinių asmenų kroviniai. Šį variantą verta pasirinkti tiems, kurių siuntos neužima visos transporto priemonės vietos. Tai pigesnis gabenimo būdas, mat kaina už transportavimą yra padalinama keliems klientams. Kita vertus, tikėtina, jog pervežant dalinį krovinį bus papildomų sustojimų ir perkrovimų. Taigi, pats siuntos pristatymas gali užtrukti kiek ilgiau. 

Nuo ko priklauso pilnų ir dalinių krovinių kainos?

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, pilni kroviniai dažniausiai kainuoja brangiau nei daliniai. Tai dar vienas šių gabenimo būdų skirtumas. Visgi, galutinė kaina priklauso nuo įvairių aspektų, pavyzdžiui, maršruto, krovinio tipo, svorio ir dydžio. Kai kurių siuntų gabenimui yra taikomi specialūs reikalavimai, reikia tam tikrų leidimų. Tokiu atveju krovinio kaina didėja. 

Kokį krovinio gabenimo būdą pasirinkti?

Tarptautinių krovinių gabenimas gali būti įgyvendintas skirtingais būdais – kelių, jūrų, oro arba geležinkelių transportu. Kaip pasirinkti tinkamą variantą? Tai priklauso nuo krovinio tipo, dydžio, Jūsų biudžeto ir kitų aspektų. Visgi, trumpai aptarkime kiekvieną gabenimo būdą:

  • Kelių transportas. Šis gabenimo būdas tinka tiek vietiniams, tiek tarptautiniams maršrutams. Visgi, dažniausiai tokie kroviniai perduodami tik Europos ribose arba šalia Lietuvos esančiose Azijos šalyse. Paslaugos kaina priklauso nuo siuntos svorio, matmenų, tipo ir galutinio maršruto. Pavyzdžiui, pavojingi kroviniai įprastai kainuoja gerokai brangiau. Siuntų gabenimas kelių transportu tinka įvairių įmonių produkcijos pervežimui, persikraustymams, lauktuvėms. 
  • Jūrų transportas. Tiek pilnų, tiek dalinių krovinių gabenimas jūrų transportu įprastai yra ekonomiškiausias variantas. Kita vertus, kai kuriais atvejais tai tėra vienintelis įmanomas pasirinkimas, pavyzdžiui, susidūrus su itin sunkiais arba negabaritiniais kroviniais. Be to, jūra gabenamos siuntos gali pasiekti net atokiausius pasaulio kampelius. Visgi, įprastai tai taip pat yra kiek lėtesnis krovinių pristatymo būdas. 
  • Oro transportas. Krovinių gabenimas oro transportu yra greitas, tačiau dažniausiai kiek brangesnis pasirinkimas. Kita vertus, tai leis pasiekti įvairias pasaulio šalis už Europos ribų. Šis būdas yra tinkamas vertingų ir trapių arba turinčių ribotą realizacijos terminą krovinių gabenimui. Tai gali būti maistas, vaistai, meno kūriniai ir panašiai. 
  • Geležinkelių transportas. Tai ekologiškas ir ganėtinai pigus krovinių gabenimo būdas. Be to, šiam siuntų gabenimui įtakos neturi metų laikai, orai, transporto eilės bei įvairūs žmogiškieji veiksniai. Dėl savo keliamosios galios krovininiai traukiniai gali pervežti itin dideles krovinių apimtis. Be to, šis pasirinkimas leidžia tiksliau prognozuoti siuntos atvykimo laiką. 
  • Multimodalinis būdas. Multimodaliniai kroviniai yra gabenami kelių rūšių transportu. Tai gali būti lėktuvai, laivai, sunkvežimiai, traukiniai. Kai kuriais atvejais vienos rūšies transportas yra itin ribotas, todėl optimaliausiu gabenimo būdu tampa multimodalinis. 

Kaip galite matyti, pasirinkimo tikrai netrūksta. Tinkamas variantas labai priklauso nuo paties krovinio, maršruto, biudžeto, pristatymo greičio ir kitų aspektų. Be to, visuomet įvertinkite situaciją bei pasirinkite, kuris krovinys – pilnas ar dalinis – Jums tinka labiausiai.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių