Kuo vartojamoji paskola skiriasi nuo kitų?

 Kuo vartojamoji paskola skiriasi nuo kitų?

Tokia finansinės pagalbos priemonė, kaip paskola Lietuvoje yra gana populiari. Šiandien paskolas teikia ne tik bankai, bet ir įvairios kredito unijos bei tarpusavio skolinimosi platformos. Jeigu dėl būsto paskolos paprastai kreipiamės į banką, tai kitokio tipo paskolos labiau prieinamos ir dažnai patrauklesnėmis sąlygomis siūlomos tarpusavio skolinimosi platformose. Vienas  paklausiausių paskolų tipų – vartojimo paskola. 

Kuo vartojimo paskola skiriasi nuo kitų?

Pradėkime nuo to, kokias paskolas galima gauti šiandienos skolinimo įstaigose. Pačios dažniausios: greitasis kreditas, vartojimo paskola, būsto paskola, verslo paskola, paskolų refinansavimas. Taigi, kuo nuo jų visų skiriasi vartojimo paskola? Be abejonės, svarbiausias skirtumas – jos paskirtis. Būsto paskola, visiems aišku, skirta įsigyti gyvenamajam plotui. Verslo paskola skirta investuoti į verslo plėtrą. Paskolų refinansavimas leidžia apjungti turimas paslaugas, kai finansiniai įsipareigojimai tampa pernelyg sunkūs. Greitas kreditas – tai gana maža suma reikalinga nenumatytoms išlaidoms. Vartojimo paskola yra gerokai didesnė už greitąjį kreditą ir ji paprastai naudojama kasdieninėms reikmėms tenkinti, įskaitant šiek tiek didesnius pirkinius, o visą informaciją apie tai nesunkiai rasite šiame puslapyje

Vartojimo paskola nuo kitų skiriasi ir laiku, per kurį ji yra suteikiama. Verslo, būsto, paskolų refinansavimo paskoloms gauti gali prireikti net poros savaičių, nes reikalingi įvairūs finansiniai dokumentai bei vertinimai. Greitąjį kreditą galite gauti vos per 15 – 20 minučių. Vartojimo paskolos yra išduodamos per 2-3 dienas. 

Kaip gaunama vartojimo paskola?

Vartojimo paskola turi atitikti atsakingo skolinimo nuostatus. Šios paskolos išdavimo kriterijai yra gana panašūs į greitųjų kreditų kriterijus, tačiau turi keletą esminių skirtumų. Pateikus  paraišką vartojimo paskolai, pirmiausia yra vertinamas kredito gavėjo mokumas, t.y. asmens galimybės laiku išmokėti paskolą. Kaip tai daroma? Ogi, įvertinama kredito istorija, susumuojamos šeimos ar pavienio asmens pajamos ir išlaidos, fiksuojami visi turimi finansiniai įsipareigojimai. Kalbant apie pajamų ir išlaidų vertinimą, reikia turėti galvoje, jog kalba eina apie oficialiai fiksuotas pajamas. Pateikus paraišką, jog pajamų gaunama ir iš kitų šaltinių, reikalinga pateikti dokumentus, įrodančius tai. To reikia todėl, jog automatiškai nematoma pajamų iš individualios veiklos ar darbo pagal verslo liudijimą. Nepateikus šių dokumentų piniginiai įsipareigojimai gali viršyti 40 % ir paraiška bus atmesta. 

Tuose pačiuose nuostatuose nėra numatyta, kokios turi būti minimalios pajamos, jog būtų galima gauti vartojamąjį kreditą. Svarbiausia yra pajamų ir išlaidų santykis. Žinoma, paskolos teikėjas gana atidžiai vertina pajamų dydį, vietą, kurioje prašytojas gyvena, šeimos sudėtį ir jų narių amžių. Kuo mažiau nepilnamečių šeimos narių, tuo didesnė tikimybė gauti vartojimo paskolą. Kad labai neišsigąstumėte, nuraminsime, jog didelę įtaką turi ir paskolos dydis. Galbūt jums reikia visai nedidelės vartojimo paskolos? Tuomet viskas paprasčiau. Kuo didesnė paskola – tuo didesni reikalavimai. 

Neskubėkite griebti pirmos pasiūlytos vartojimo paskolos

Nenustebkite ir jau tikrai labai neskubėkite apsidžiaugti, jeigu jums bus pasiūlyta paskola su 0% palūkanų. Tai nereiškia, jog turėsite grąžinti tik tiek, kiek paėmėte. Be palūkanų, dar yra skaičiuojami sutarties sudarymo ir sutarties administravimo mokesčiai. Galimi ir kiti mokesčiai. Be to, tokie pasiūlymai visuomet gali slėpti kažkokius kitus visai netikėtus mokesčius. Tad rinkitės pasiūlymą su protingomis palūkanomis. 

Kai skaitysite sutartį, joje matysite šiuos terminus ir jų reikšmes, kurios geriausiai parodo, kokia yra paskolos kaina:

  • BVKK – bendra vartojimo kredito kaina.
  • BKKMN – bendros kredito kainos metinė norma.
  • BVKGMS – bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma.
  • MPN – metinė palūkanų norma.

Reikia pastebėti, jog svarbiausi ir tiksliausiai rodantys rodikliai, kiek iš tiesų kainuoja vartojimo paskola, yra BVKK ir BVKGMS. BVKGMS yra sudaryta iš  grąžintinos paskolos, palūkanų, sutarties ir administravimo mokesčių. Vadinasi,  tai vienas skaičius ir jis parodo,  kokia visa grąžintina suma.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių