Kuri bonsai medelio rūšis jums tinkamiausia – atsakome

 Kuri bonsai medelio rūšis jums tinkamiausia – atsakome

Tinkamo bonsai medelio pasirinkimas priklauso nuo gyvenamosios patalpos ar lauko aplinkos, jūsų patirties bonsai medelių auginime ir asmeninių pageidavimų. Štai keletas populiarių bonsai medelių tipų, kurių kiekvienas turi savo specifinius poreikius ir savybes.

Fikuso bonsai medeliai

Fikuso bonsai medeliai geriausiai tinka pradedantiesiems, nes formuoti fikuso bonsai medelį yra labai paprasta. Greitas augimas, stipri regeneracija ir lanksti bei tvirta mediena – tai yra fikuso bonsai medelio privalumai. Fikuso bonsai medelis reikalauja daug šviesos, o geriausias apšvietimas yra vidutinis arba didelis. Žinoma, nereiktų pamiršti laistymo. Laikykite dirvą, kad ši būtų nuolat drėgna, bet neužmirkusi. Fikuso bonsai medelį geriausiai auginkite patalpoje.

Kadagio bonsai medeliai

Kadagio bonsai medelis labiausiai tinka lauko augalų entuziastams, nes šis augalas negali augti patalpose. Dėl lengvos priežiūros šis bonsai medelis tinka tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems bonsai medelių augintojams. Augalas ypač mėgsta tiesioginius saulės spindulius. Kadagio bonsai medelis gali toleruoti žemesnę temperatūrą žiemą, jo lapija gali pakeisti spalvą į rudą, tačiau pavasarį jis vėl sužaliuoja. kalbant apie kadagio bonsai medelio laistymą, verta paminėti, kad tarp laistymų reiktų leisti žemei šiek tiek išdžiūti.

Kinijos guobos bonsai medeliai

Kinijos guobos bonsai medelis geriausiai tinka labiau patyrusiems bonsai medelių augintojams. Šiam augalui labiausiai tinka ryški, netiesioginė saulės šviesa. Rekomenduojama augalo nelaikyti ant palangės, kur vyrauja tiesioginiai saulės spinduliai. Kinijos guobos bonsai medeliui dirvą palaikykite nuolat drėgną, bet ne permirkusią. Vasarą šis augalas mėgsta daugiau drėgmės nei žiemą. Tai yra tvirtas augalas su smulkia, tankia lapija ir gerai reaguoja į genėjimą.

Japoniško klevo bonsai medeliai

Geriausiai tinka patyrusiems bonsai medelių auginimo ir formavimo entuziastams. Augalui tinka ryški šviesa, tačiau augalas reikalauja šiek tiek šešėlio karštomis popietėmis, nes tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti jo lapams. Laistykite žemę vidutiniškai, palaikykite tolygiai drėgną, venkite užmirkimo. Augalas auginamas lauke ir turi stulbinančią lapiją, ypač rudenį, bei yra jautrus perlaistymui ir intensyviam karščiui.

Pušies bonsai medeliai

Geriausiai tinka patyrusiems bonsai medelių augintojams. Tai ilgaamžiai, klasikinės bonsai medelių išvaizdos augalai, reikalaujantys specialių genėjimo technikų. Pušies bonsai medeliai auginami lauke ir mėgsta tiesioginius saulės spindulius. Laistant pušies bonsus, leiskite žemei šiek tiek išdžiūti tarp laistymų. Šio tipo bonsai medeliai gali toleruoti žemesnę temperatūrą ir jie yra ilgaamžiai. Tinkama priežiūra apima specifinius genėjimo ir šakų sujungimo būdus, kad būtų išlaikyta forma. Tinkamai ir dėmesingai prižiūrint, pušų bonsai medeliai gali būti stulbinantis ir ilgalaikis bet kurios bonsai medelių kolekcijos priedas.

Bugenvilijos bonsai medeliai

Geriausiai tinka žydinčių augalų entuziastams ir šiek tiek labiau patyrusiems bonsai medelių augintojams. Vasarą klesti lauke, šiltoje, saulėtoje aplinkoje. Žiemoti labiausiai tinka patalpose. Bugenvilijos bonsai taip pat gali būti auginami pakankamai šviesiose patalpose. Laistyti šiuos augalus reikia vidutiniškiai, tarp laistymų leidžiant žemei šiek tiek išdžiūti. Bugenvilijos bonsui būdingas ryškus, spalvingas ir gausus žydėjimas nuo pavasario pabaigos iki rudens. Šis bonsai medelis gerai reaguoja į genėjimą ir formavimą.

Alyvuogių bonsai

Alyvuogių bonsai medelis yra žavus ir atsparus augalas, kuris gali klestėti tiek patalpoje, tiek lauke. Alyvuogių bonsai medelis tinka labiau patyrusiems bonsai medelių augintojams. Tam, kad augalas klestėtų, jam reikia daug saulės spindulių, idealiu atveju – pilnos saulės bent šešias valandas per dieną. Alyvuogių bonsai medelius reikia gerai laistyti, kad tarp laistymo procedūrų dirvožemis šiek tiek išdžiūtų. Alyvuogių bonsai medeliai toleruoja sausą orą, bet geriausiai auga esant vidutinei drėgmei. Reguliarus genėjimas yra būtinas norint išlaikyti jų formą ir skatinti tankų lapijos augimą.

Patarimai pabaigai

Bonsų auginimo patarimai apima kelis aspektus. Visų pirma, įvertinkite savo aplinką ir nustatykite, ar galite užtikrinti patalpų ar lauko sąlygas ir reikiamą saulės šviesos kiekį bonsai medeliui. Apsvarstykite savo patirties bonsai medelių auginime lygį: pradedantieji turėtų pradėti nuo tvirtesnių rūšių, tokių kaip fikuso ar kadagio bonsai medeliai, o labiau patyrę augintojai gali išbandyti jautresnes rūšis, pavyzdžiui, japoninio klevo ar pušies bonsai medelius. Pagalvokite apie estetiką ir pasirinkite medelį, kuris tinka jūsų stiliaus pojūčiui, atsižvelgkite, ar jums labiau patinka vešli lapija, ar ryškiaspalviai žiedai, o gal tvirta, klasikinė išvaizda? Supraskite bonsai medelių priežiūros poreikius, nes kai kuriems bonsai medeliams, palyginus su kitais, reikia dažnesnio genėjimo ir reiklios priežiūros.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių