Liepos 27 d. Lazdijuose „gerų emocijų“ veidrodžiai kvies pozityvumu keisti kasdienybę

 Liepos 27 d. Lazdijuose „gerų emocijų“ veidrodžiai kvies pozityvumu keisti kasdienybę

Šį ketvirtadienį, liepos 27 dieną, 18 val., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje pristatoma netradicinė instaliacija – susirinkusieji renginio svečiai bus kviečiami ant aikštėje įrengtų veidrodžių išsirinkti palinkėjimus, nusifotografuoti, ir nuotraukomis, o kartu ir emocija,  pasidalinti su kitais. Patarimų duosianti psichologė sako, kad tokie maži, kasdien atliekami triukai padeda nutiesti naujus neuronų kelius, kuriais „vaikšto“ optimizmas, pasitikėjimas savimi ir kuriama gera nuotaika.

Iniciatyvos ambasadorė, žinoma visuomenininkė ir aktorė Ineta Stasiulytė sutinka, kad save motyvuoti ir nuteikti gerai dienai kartais pakanka labai nedaug, pavyzdžiui, stabtelėti priešais veidrodį ir save padrąsinti.

„Mano darbo dienos dažnai intensyvios, įtemptos, tad kasdien stengiuosi nepamiršti save motyvuoti. Kaskart, kai laukia daug jėgų reikalaujantys darbai – ar prieš lipant į sceną, ar artėjant filmavimui, ar prieš svarbius projektus, stengiuosi prisiminti, dėl ko darau vieną ar kitą darbą – ir papildžiusi rytą pozityviomis mintimis, kimbu į darbus. Kartais, kad viskas vyktų sklandžiai, pakanka tik gero nusiteikimo. Šia veidrodžių instaliacija norime priminti ir kitiems – komplimentas sau, palaikantys, padrąsinantys žodžiai, ištarti pačiam sau ryte – kad ir žvengiant į veidrodį – gali pakelti nuotaiką visai dienai“, – teigia bendranorė I. Stasiulytė.

Pasak jos, aikštėje įrengti veidrodžiai su palinkėjimais – „Šiandien bus gera diena!“, „Šiandien atrodau fantastiškai“, „Kartu geriau“ ir kitais – ne tik ragins pozityviomis mintimis keisti savo būseną, bet ir kvies norinčius nusifotografuoti ir taip skleisti pozityvią energiją savo bendruomenėje.

Pozityvios emocijos yra „užkrečiamos“

Psichologė Vytautė Venčkauskienė pastebi, kad gudrybių, kaip apgauti pasąmonę, yra gausybė ir jos visai nesudėtingos.

„Kai pradeda „kibti“ liūdnos mintys ar emocijos, vienas paprasčiausių būdų pakeisti savijautą yra nusišypsoti. Kai tu šypsaisi, smegenyse suaktyvėja nuotaiką gerinantys hormonai. Taigi, net jei nesijaučiate laimingi, nusišypsokite didele šypsena ir patys nustebsite – netrukus pradėsite jaustis pozityviau“, – pataria specialistė.

Psichologė renginio dalyvius kvies į „juoko jogą“. Tai yra populiarus pratimas, kuriuo siekiama ugdyti džiaugsmą, atrasti savyje tūnantį vidinį vaiką ir padėti atsikratyti kasdienio gyvenimo streso veiksnių.

„Juokas yra užkrečiamas, tad nenuostabu, kad juoko joga, kurios kilmės šalimi laikoma Indija, išaugo iki daugiau nei 5000 klubų visame pasaulyje. Psichologai pastebi, kad tai sumažina stresą ir sumažina lėtinių ligų riziką, tad visus abejojančius visuomet raginu išbandyti šį pratimą ir įsitikinti – tai tikrai veikia“, – sako V. Venčkauskienė.

Gerų emocijų veidrodžiai – socialinio projekto #Bendranoriai, kurio pavadinimas kilo iš žodžių „bendruomenė“ ir „savanoriai“, dalis. Instaliacijos Lazdijuose organizatoriai viliasi, kad veidrodžiai su palinkėjimais paskatins įsikvėpti optimizmo, suteiks pasitikėjimo savimi ir taps ta maža praktine gudrybe, kaip apgauti protą ir padėti sau užklupus liūdnoms mintims.

Tęsiant socialinį projektą #Bendranoriai, praėjusią savaitę Pasvalyje buvo įrengta bene didžiausia paruoštukė Lietuvoje – ant prieš keletą metų moderniai atnaujintų Smegduobių parko ekstremalaus sporto aikštelės rampų buvo įamžintos svarbiausios Lietuvos istorijos datos, šalies ir užsienio rašytojų mintys ir citatos, įvairiose užduotyse praversiančios matematikos formulės bei anglų kalboje naudojamos veiksmažodžių darybos išimtys. Atrinkti, ką vaizduoti parke, padėjo švietimo ekspertai – tikslingai buvo parinktos sunkiau įsimenamos datos bei formulės. Idėja, kad mokslai ir laisvalaikis gali būti suderinami, tiki šios iniciatyvos ambasadorė Luka Lesauskaitė.

Pirmoji projekto #Bendranoriai iniciatyva vyko Birštone, kur vietos gyventojai ir svečiai atliko meditacijos bei jogos pratimus, išbandė poilsiavietėje įrengtus harmoniją kuriančius instrumentus bei vidinį balansą tikrino basomis vaikščiodami per medžių paunksmėje ištiestą lyną. 

#Bendranoriai – Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) projektas, kurio metu įvairiuose Lietuvos miestuose bus įgyvendinta 10 skirtingą socialinę tematiką atspindinčių iniciatyvų. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių