Naujienų portalui Alytusplius.lt jau penkeri! Interviu su redaktore Aldona Jankauskiene

 Naujienų portalui Alytusplius.lt jau penkeri! Interviu su redaktore Aldona Jankauskiene

Danielius Jakubavičius

2018 m. rugsėjo mėnesį Alytaus naujienų portalas Alytusplius.lt šventė penkerių metų gimtadienį. Pamenu, jog prieš penketą metų tada šios naujovės atsiradimas daugelio žmonių buvo iškart pasmerktas, kad neva portalas neišsilaikys ir gretai sužlugs. Tačiau šios idėjos autorės ir įgyvendintojos Aldonos Jankauskienės užsispyrimas ir atkaklumas davė praktiškų ir nuostabių vaisių, niekas nesužlugo, o kaip tik portalas skaitytojus kasdien traukia jį atsiversti  ir sužinoti aktualias bei ką tik “karštas” neseniai įvykusias miesto ir rajono naujienas, įvykius.

Apie praėjusius Alytusplius.lt penkerius metus ir būsimus siekius kalbėjausi su ilgamete žurnaliste alytusplius.lt redaktore Aldona Jankauskiene:


Kaip sekėsi alytusplius.lt naujienų komandai per šiuos penkerius metus?

A. Jankauskienė: Mūsų kelią palyginčiau su alpinistų kopimu į kalną. Kai yra daug entuziazmo, pasiryžimo, atkaklumo ir nenumaldomas noras pasiekti viršukalnę. Tad pirmieji penkeri metai buvo nuolatinis kopimas aukštyn. Buvo ir sunkesnių, ir lengvesnių ruožų, bet nė karto nebuvo minties sustoti ar grįžti atgal. 

Kaip tikri alpinistai mūsų komanda kopia toliau. Vienas kitą palaikydami, kai reikia – vienas kitą pastūmėdami, ištiesdami ranką ir visada pasitikėdami vienas kitu. Tai yra didžiausias pasiekimas – būti ir dirbti su žmonėmis, su kuriais nebijai kopti į kalnus.

Kiek turite darbuotojų savo naujienų portale?

Šiuo metu kuriant alytusplius.lt portalo turinį nuolat dirba keturi žmonės. Tačiau visame procese jų dalyvauja gerokai daugiau. 

Naujienų portalas yra labai reiklus, imlus ir įnoringas produktas. Jam reikia visko: laiko, žmonių, jų pastangų, proto, įžvalgumo, žinių ir net nuojautos.

 

Dar – atsakomybės. Juk tai, ką parašome, kasdien vidutiniškai perskaito apie 12 tūkst. lankytojų. Kartais šis skaičius šokteli ir iki 20 tūkstančių. Per metus sulaukiame daugiau kaip 4 milijonų lankytojų, kurie ne tik skaito, bet ir vertina, siūlo, kritikuoja. Bet juk būtų keista, jeigu būtų kitaip.

Apie ką dažniausiai rašo alytusplius.lt? Kuo jis įdomus ir patrauklus skaitytojams?

Alytusplius. lt rašo apie Alytaus kraštą ir jo žmones. Apie jų pasiekimus, paklydimus, atradimus. Nėra dalykų, kurie mums būtų neįdomūs, jeigu jie įdomūs žmonėms.

Portale nėra vienos ar kelių temų. Yra mūsų gyvenimas. Tik gal vienos jo pusės labiau matomos, labiau prieinamos, kitos – uždaresnės, nuo visuomenės slepiamos, paslaptimis dangstomos. 

Gyvename tokiu metu, kai, ko gero, visi mokomės laikyti viešumo egzaminą. Turime daug galimybių parodyti kiekvienas save, daug galimybių žinoti ir pasakyti apie kitus. Bet kartu egzistuoja ir daugybė draudimų, ką galima ir ko negalima rodyti, kalbėti, girdėti. 

Neretai žmonės taiko labai skirtingus viešumo kriterijus sau ir aplinkiniams, o žurnalistams tenka išmintingai laviruoti tarp visuomenės teisės žinoti ir elementaraus smalsumo, apginti savo teisę rinkti informaciją ir rasti aukso vidurį tuomet, kai gyvenimiška logika šaukte šaukia, kad reikia kalbėti, o įstatymas liepia tylėti. 

O kuo portalas alytusplius.lt yra įdomus ir patrauklus skaitytojams geriausiai žino jie patys. Mes tegalime pasakyti tiek, kad savo skaitytojus mylime ir įsiklausome į jų vertinimus žodžius, kokie jie bebūtų.  

Kiek reikia įdėti pastangų, kad būtumėte geriausiais (juk taip skelbiatės?)

Mes taip nesiskelbiame, bet tokių įvertinimų sulaukiame ir tai, žinoma, yra smagu. Nes neabejotinai kiekvienas siekia būti geriausiu savo srityje, antraip – kam kažką pradėti? „Niekada nebūsi geriausiu, jeigu darbas neteiks malonumo“, – sako mūsų portalo žurnalistė Raimonda. 

Kiek pastangų reikia tam, kad būtume tokie, kokie esame šiandien, sunku pasakyti. Nes pastangos – neišmatuojamas dydis. „Tam reikia ne pastangų, o tiesiog gyventi darbu 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę“, – sako mūsų Eglė. 

Ką po tokių jų žodžių galėčiau pridurti? Tik pasidžiaugti tuo, kad likimas suvedė su tokiais žmonėmis, kokie šiandien yra alytusplius.lt portalo komandoje. Tad dar kartą pasakysiu, kad būtent ji yra didžiausias šitų penkerių metų pasiekimas, atradimas ir turtas. 

Kai tokia komanda yra šalia, atrodo, kad viskas vyksta be pastangų – su dideliu azartu, kasdieniu užsidegimu ir noru būti priekyje,. Mes einame ne į darbą – mes ateiname kurti alytusplius! 

Alytusplius.lt redakcijos kolektyvas 5 metų proga ant Baltosios Rožės tilto užkabino spyną

Ar jums alytusplius.lt naujienų portalas yra verslo tam tikra sritis, gal tuo pačiu ir hobis? Ar apsimoka jį turėti?

Hobį visada apsimoka turėti, nes jis teikia malonumą. Naujienų portalas yra malonus užsiėmimas – įdomus, dinamiškas, pilnas netikėtumų. Jį kūrėme todėl, kad man labai patinka žurnalistika. Pabrėžiu: ne žiniasklaida, kaip verslo sritis, o žurnalistika – kaip veikla, kaip misija, kaip gyvenimo būdas. 

Net ir šiais, visuotiniais žurnalistų nemylėjimo ir jų koneveikimo laikais, aš vis dar tikiu žurnalistika.  Tikiu, kad ji, kaip ir visa visuomenė, išgyvens šį rėksnių dominavimo periodą ir pereis į aukštesnę profesionalų lygą. 

Tikiu, kad būtent tokios žurnalistikos reikės mūsų visuomenei ir tokia bus ateities žurnalistika – be dirbtinų, neatsakingų skandalų, be vienos dominuojančios, garsiai išrėktos „tiesos“, be didžiavimosi įžūlumu, o paremta pagarba žmogui, kitai ir kitokiai nuomonei, vykdanti savo pagrindinę funkciją – informuoti visuomenę ir prisiimanti atsakomybę už kiekvieną į viešą erdvę paleistą žodį.   

Ar tokiame sąlyginai nedideliame Alytaus mieste užtenka kasdien naujienų?

Naujienų, kaip ir meilės, niekada nebus per daug! Bet ir jų stygiumi nesiskundžiame. Mes domimės ir skelbiame ne tik Alytaus miesto, bet ir Alytaus rajono, bei viso regiono naujienas. 

Dienų būna visokių: kartais įvykiai, rodos, vejasi vienas kitą ir kartais viskas nurimsta lyg prieš audrą.

Bet jei nėra įvykių, tai dar nereiškia, kad nėra naujienų. Tik reikia mokėti jas atrasti, pastebėti ir pateikti. Kiekvienas žmogus su savo gyvenimu ir kasdiene patirtimi jau yra naujiena, tereikia mokėti jame ją įžvelgti.  

Kokių siekių turite kitiems 5 metams?

Kaip jau sakiau, pirmuosius penkerius metus mes kopėme į kalną. O sakoma, kad nuo „kalnų ligos“ pagyti neįmanoma – norisi šturmuoti vis aukštesnes viršukalnes. Tad pirmas siekis ir yra – nesustoti. 

O nuo noro garsiai kalbėti apie kitus planus mane sulaiko senas posakis: žmogus planuoja, o Dievas tik juokiasi. 

Tad nenorėdama juokinti to, kursai aukšybėse, teatskleisiu vieną savo labai didžiulį asmeninį norą: kad žmonės, kurie kuria alytusplius.lt naujienų portalą būtų laimingi. Nes tik laimingi žmonės gali kurti gražius ir gerus dalykus. 

Ačiū! Linkiu sėkmės.

P.S. Interviu su Alytusplius.lt prieš ketverius metus: 

http://www.danielius.net/straipsniai/interviu-su-alytuspliuslt


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių