Neišsirenkate, kur atostogauti? Šiemet galite rinktis kitokį poilsį ir žengti piligrimų takais, kurie leis svečias šalis išvysti naujomis akimis

 Neišsirenkate, kur atostogauti? Šiemet galite rinktis kitokį poilsį ir žengti piligrimų takais, kurie leis svečias šalis išvysti naujomis akimis

Nenumaldomai artėjant atostogų metui, laikas susiplanuoti savo poilsį. Tiesa, tai padaryti ne visada lengva – juk įvairiausių kelionių pasiūlymų yra visa galybė. Išsirinkti ypač sunku keliautojams, kurie nori pamatyti kuo daugiau, nes vienos kelionės metu aprėpti daug dalykų gali būti nemenkas iššūkis. Vis tik pažinti vieną ar net keletą šalių vienų atostogų metu tikrai įmanoma pasirinkus ypatingą keliavimo būdą – ėjimą piligrimų takais. Čia patirti įspūdžiai pavergs ne tik užkietėjusius keliautojus ar religingus žmones, bet ir tuos, kurie įprastai renkasi pasyvesnes atostogas. Tad kokie piligrimų keliai – patys populiariausi ir įspūdingiausi?

„Camino de Santiago“

Vienas populiariausių piligrimų kelių – „Camino de Santiago“ arba Šv. Jokūbo takas. Vos trečdalis juo keliaujančių žmonių jį renkasi dėl religinių priežasčių – kitus keliautojus šis takas traukia savo grožiu, čia slypinčiais nuotykiais, istorija ir kultūra. Skaičiuojama, kad kasmet šį kelią renkasi per 200 tūkst. keliautojų. Ir nenuostabu, mat „Camino de Santiago“ – vienintelis Europos piligrimų takas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo vietų sąrašą. 

Jo trukmė priklauso nuo maršruto, kurį pasirenka pats žmogus ir gali svyruoti nuo savaitės iki pusantro mėnesio. Visas jo ilgis – maždaug 800 kilometrų. Eidami ilgiausią „Camino de Santiago“ maršrutą, keliautojai turi pradėti Prancūzijoje – Saint-Jean-Pied-de-Port miestelyje. Čia jų laukia sunkiausia kelionės dalis, trunkanti maždaug 5 dienas – kopimas kalnuotomis vietovėmis. Kelias baigiasi Ispanijoje – Kompostelos Santjago katedroje, kur, kaip manoma, palaidotas ir pats Šventasis Jokūbas, kurio vardu pakrikštytas šis kelias. 

Vis tik neturintys laiko keliauti pusantro mėnesio ar manantys, kad nepajėgs tiek nukeliauti savo kojomis, gali pradėti kitose vietose – pavyzdžiui, Ispanijos miestuose Pamplonoje ar Leone. Pradedant kelionę nuo Pamplonos, kelias sutrumpės maždaug 100-u kilometrų, o štai pradėjus eiti Leone, reikės įveikti vos 244 kilometrus. Jeigu ir šis atstumas jums per didelis, galima pradėti nuo Sarijos gyvenvietės – artimiausios piligriminės stotelės, nuo katedros nutolusios vos per 100 kilometrų. Tokia kelionė pėsčiomis trunka maždaug savaitę.

„Kumano Kodo“

Šis japonų ir šalies gyventojų mylimas piligrimų takas puikiai tiks kelionių mėgėjams. Jis suteikia galimybę Japoniją išvysti visiškai kitaip, mat yra toli nuo modernių, technologijomis garsėjančių miestų ir šurmulio. „Kumano Kodo“ kelyje kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai prie širdies – take, besidriekiančiame maždaug 70 kilometrų, yra ir bambukų miškų, ir krioklių, ir tradicinių kaimelių, ir didingą šalies istoriją menančių dievų skulptūrų bei trijų svarbių šventyklų – „Hongu Taisha“, „Hayatama Taisha“ ir „Nachi Taisha“. 

Šis kelias sužavės net tuos keliautojus, kurie labiau mėgsta mėgautis saule, baseinu ar jūra, mat žygiuojantys „Kumano Kodo“ keliu turi galimybę išsimaudyti natūraliuose upės versmių baseinuose ir pasimėgauti tradicine virtuve gyvenvietėse, kuriose vis dar gyvos kadaise gyvenusių imperatorių, samurajų, kunigų ir vienuolių istorijos. 

Šis kelias Japonijos Kansai regione piligrimus traukia jau daugiau nei tūkstantį metų. Jis – vienintelis be „Camino de Santiago“ – įtraukas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašus. Visą šį taką galima įveikti vos per 5 dienas.

Adomo viršukalnė

Vis tik jei visų ar didžiosios dalies atostogų nenorite skirti kelionei pėsčiomis, vertėtų pasvarstyti apie Šri Lanką. Čia jūsų laukia ne tik egzotika, maudynės ir karštis, bet ir vienas lankomiausių piligriminių objektų pasaulyje, kurį pasiekti galima vos per pusdienį. 

Adomo viršukalnė arba „Šventoji pėda“ yra vienas aukščiausių kalnų visoje šalyje. Jis nuo Šri Lankos sostinės nutolęs maždaug 65-iais kilometrais. Norintieji užkopti į šią viršukalnę, turi įveikti daugiau nei 5000 tūkst. laiptelių, tačiau tako ilgis gali skirtis nuo pasirinkto maršruto. Pasiekti šį piligrimų traką labai lengva, mat iki kalno veža autobusai iš įvairių šalies miestų. 

Ši viršukalnė yra labai populiari, nes į ją kiekvienas kopia, siekdamas skirtingų tikslų. Štai budistai čia nori surasti vietą, kur jų dievas Buda nužengė į Žemę – būtent todėl jie kalną ir vadina „Šventąja pėda“. Krikščionys čia lankosi ieškodami Edeno sodų, o musulmonai – pirmojo žmogaus Adomo pėdos antspaudo. O štai keliautojai, kurie čia lankosi ne dėl religijos siekia kitokio apdovanojimo – pamatyti užburiančios gamtos vaizdus.

„Via Francigena“

Šis piligrimų maršrutas, dar vadinamas Frankų ir romėnų keliu, yra antras pagal populiarumą po „Camino de Santiago“. Tiesa, norint įveikti visą šį taką, reikės ilgų atostogų, mat jis driekiasi daugiau nei 2 tūkst. kilometrų. Norint įveikti tokį atstumą pėsčiomis, reikia bent 3 mėnesių. Ir vis tik net didelis atstumas negąsdina tūkstančių keliautojų, kurie kasmet ryžtasi jį įveikti. Juos vilioja tai, kad eidami „Via Francigena“ keliu jie aplanko net keturias valstybes – Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Šveicariją ir Italiją. 

Šis kelias prasideda Kenterberio mieste Jungtinėje Karalystėje ir baigiasi Romoje. Juo keliaujantys žmonės pamato ne tik įstabius miestus, bet ir įspūdingus skirtingų valstybių gamtos peizažus. Kiekvienas keliaujantis juo jaučiasi svarbia istorijos dalimi, mat šiuo piligrimų taku tikintieji keliauja dar nuo XVII amžiaus. 

Nenusiminkite, jei norėtumėte keliauti šiuo keliu, tačiau negalite nei pasiimti tokių ilgų atostogų, nei fiziškai įveikti 2 tūkst. kilometrų – yra daug trumpesnių maršrutų, priklausančių šiam takui. Štai, pavyzdžiui, galima rinktis 10-ies dienų kelionę nuo Italijos miesto Orvjeto iki Romos. 

Šventojo Pauliaus pėdsakais

Lietuvių pamilta Turkija siūlo ne tik itin patrauklius pasyvių atostogų variantus, bet ir galimybę išvysti šalį ir jos gamtos grožį visiškai kitaip – sekant Šventojo Pauliaus pėdsakais. Būtent šis apaštalas itin svarbus krikščionims – jis visą savo gyvenimą paskyrė krikščionybės skleidimui Vakarų Europoje. 

Einantys šiuo taku gali patys pajusti, ką šventasis patyrė keliaudamas ir skleisdamas savo tikėjimą. Čia keliautojai gali pasigrožėti ne tik įstabia šalies gamta, bet ir prisiliesti prie istorijos, keliaudami senaisiais romėnų keliais, menančiais antikos laikus. Tiesa, šis piligrimų takas yra gana sudėtingas – žygeiviai turi net 500 kilometrų keliauti įvairiomis kalvomis ir miškais, o norint jį įveikti prireiks bene mėnesio. Šis kelias prasideda įspūdingame antikiniame mieste Perge, nuo Antalijos nutolusiame maždaug 10 kilometrų ir baigiasi Yalvac mieste, netoli Ehirdyro ežero. 

Kaip tinkamai pasiruošti žygiams?

Rengiantis piligriminei kelionei, vertėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų. Pirmiausia specialistai rekomenduoja įvertinti, kiek kilometrų reikės nueiti, koks tai bus kelias – ar teks keliauti lygumomis, ar kalnais, ar kitokiomis sudėtingomis sąlygomis. Įvertinę tako sudėtingumą, pagalvokite, ar jūs būsite fiziškai pajėgūs įveikti laukiančius iššūkius.

Fizinis parengtumas, anot specialistų, einant ilgus žygius, labai svarbus – antraip gali tekti kentėti įvairius skausmus ar net patirti traumą. Likus bent mėnesiui iki kelionės, reikėtų pradėti eiti bent 3–4 kartus per savaitę. Jei turite galimybę, eikite į mažesnius žygius, kur teks lipti į kalvas ar eiti miškais – taip kūną pratinsite prie sudėtingesnių sąlygų. Į šiuos žygius renkitės taip, tarsi jau eitumėte piligrimų taku – neškitės kuprinę, kurią naudosite ir kelionės metu. Taip organizmą treniruosite nešti sunkesnį svorį einant ilgesnius atstumus. Į savo rutiną įtraukite ir jėgos treniruotes, kad sustiprintumėte kūną ir paruoštumėte raumenis ilgai kelionei pėsčiomis.

Įsigykite žygiams skirtus batus ir nepamirškite jų dėvėti pasivaikščiojimų metu – antraip piligriminės kelionės metu gali kilti diskomfortas ir skausmas dėl nutrintų vietų ar net nuospaudų.  Vis tik net ir patogiausi batai negali užtikrinti, kad einant dešimtis ar net šimtus kilometrų ant pėdų neatsiras pūslių ar kitų diskomfortą keliančių žaizdų, tad į kuprinę įsidėkite pleistrų, kurie padės pėdoms greičiau sugyti. Jų galite įsigyti čia

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau straipsnių