Pasibaigė Varėnos viešosios bibliotekos projektas „Mobilieji pašnekesiai“
Penktą kartą sėkmingai įgyvendintas Varėnos viešosios bibliotekos projektas „Mobilūs pašnekesiai“, kuriuo siekiama suburti bendruomenes turiningam laiko praleidimui, kad mažesnes gyvenvietes pasiektų profesionalaus meno renginiai, žymūs šalies kūrėjai. Kviečiami universalūs menininkai, atstovaujantys įvairias meno sritis (literatūros, muzikos, teatro, dailės, kino, profesionalios etnokultūros, TV laidų kūrimo), per kurių kūrybą atsiskleidžia įvairių meno šakų sąveika, meno ir etnokultūros dermė.
Šiais metais Žilinų ir aplinkinių kaimų gyventojus teatro ir kino aktorė, dainų atlikėja Larisa Kalpokaitė sukvietė į vasariškai jaukų dainų ir romansų vakarą „Su meile“, jautriai, paprastai ir jaudinančiai atskleidusi ne vieną meilės istoriją. Dainas keitė trumpos kino ir teatro istorijos, papasakotos netikėtos, dažniausiai humoristinės situacijos, nutikusios filmavimo aikštelėse, pasidalinta scenine patirtimi. Larisai antrino pianistas, džiazo improvizatorius Daumantas Slipkus.
Aleksandras Makejevas, plataus spektro kūrėjas, sukaupęs daug meninės patirties ir galintis ja pasidalinti, atvyko į Krivilius. Pasakojo apie savo dzūkiškas šaknis, liudijo, jog be muzikos mielai kuriantis scenarijus serialams, dainas siūlantis serialams, reklamoms, muzikos grupėms, o dainų susikaupė jau per 300. Taip pat džiaugėsi rašantis knygas suaugusiems ir vaikams. Supažindino klausytojus su savo knygomis „Švediškas gimtadienis“, „Trys ministrai, dvi kelionės“, „Terminatorius“, „Messenger – Call – Passenger. Nuo A iki B“, „Feliksas“, „Asteroido Belaukiant“ ir „Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“, atliko autorines dainas.
Milžinišką siaubo ir humoro dozę gavo perlojiškiai ir kaimo svečiai, atvykę į teatro „Labas“ spektaklį „Apie vėles, žemėj klajojančias“. Dvi garsios dzūkės aktorės gimtąja tarme pasakojo Lietuvių tautos patriarcho Jono Basanavičiaus ir etnografo Norberto Vėliaus užrašytas siaubo pasakas, sakmes apie gilią liaudies išmintį, šiapusinio ir anapusinio pasaulių labirintus. Joms padėjo du smagūs folkloro muzikantai Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko.
Kelionė aktoriaus, bardo, rašytojo, piligrimo Juozo Gaižausko kūrybos puslapiais vyko Marcinkonyse. Buvo teatro, kino, literatūros ir muzikos, paprastų kasdienio gyvenimo pastebėjimų, įžvalgų apie meninę kūrybą ir meno misiją. Susirinkusieji klausėsi jautraus, nuoširdaus, legendomis ir istoriniais faktais apipinto menininko pasakojimo apie Šv. Jokūbo kelią, kelyje įgytą patirtį. Susipažino su naujausiomis knygomis. Abejingų neliko Juozo dainoms, autoriaus apipintoms linksmais, pasakojimais, dainų atsiradimo istorijomis, tauragietiška tarme.
Nedzingėje aktorė, rašytoja Nijolė Narmontaitė dalijosi laimės receptais, sugulusiais į septintąją knygą „Aktoriai, režisieriai ir 77 laimės receptai“. Po to tęsė meninės kūrybos kelionę stebuklingu teatro, kino, knygų pasauliu, savo gyvenimo keliais ir takeliais. Nestokodama humoro pasakojo apie sukurtus vaidmenis teatre ir kine, žinomus aktorius ir teatro darbuotojus, jai pačiai nutikusius komiškus įvykius, kurie sugulė į septynias knygas, kalbėjo ir žemaičių tarme, atskleisdama jos panašumus su prancūzų, italų, japonų kalbomis. Skambėjo suvaidintų spektaklių ištraukos, lietuvių poetų eilės, dainos iš spektaklių, pianino ir akordeono muzika.
Renginiuose apsilankė apie 630 žmonių. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybė.
Varėnos viešosios bibliotekos Informacijos išteklių skyriaus bibliotekininkė Daiva Armonienė