Šildymas krosnelėmis – šiluma ir komfortas jūsų namuose
Jos yra itin veiksmingos ir nebrangios. Šiuolaikinės laisvai pastatomos krosnelės šildys jūsų namus ir sukurs jaukią atmosferą, Taigi jei nerimaujate, kad žiemą sušalsite, arba svajojate apie romantiškus vakarus prie ugnies, krosnelė yra jums tinkamas sprendimas.
Krosnelė šildymui – ką verta žinoti?
Skirtingai nuo mūrinių židinių, krosnelę galite įrengti bet kur, kur yra galimybė prieiti prie kamino. Jomis galima šildyti tiek dirbtuves, tiek komercines patalpas ar, ne mažiau svarbu, namus ir butus. Viena pastaba: jos nėra pakankamai efektyvios, kad apšildytų labai didelį plotą, jų poveikis apsiriboja patalpa, kurioje yra pastatytos. Dėl šios priežasties krosnelė centriniam šildymui visai netiks (tačiau perspėjame: 10 kW krosnele galima apšildyti iki 100 m² plotą). Tačiau galite rinktis kelis tokio tipo prietaisus ir tada pasieksite norimą efektą. Daugiau informacijos apie skirtingas krosneles ir jų tipus: zidiniaipigiau.lt.
Kaip sumontuoti krosnelę?
Pradėkite nuo dūmų išleidimo vamzdžio sumontavimo prie kamino kanalo trišakio. Jums reikės dviejų alkūnių, geriausias pasirinkimas yra su patikrinimo anga (bus lengviau išvalyti suodžius). Ten, kur siena susikerta su trišakiu, verta naudoti karščiui atsparų sandarinimo mišinį. Paskutinis žingsnis – uždėti maskuojamąją rozetę. Savo saugumui reguliariai valykite dūmų kanalus ir krosnyje deginkite tik leistiną kurą. Jei vis dar kyla abejonių, kaip prijungti krosnelę prie kamino, geriausia šią užduotį patikėti specialistui.
Kokią krosnelę pasirinkti – pagamintą iš ketaus ar plieno?
Jei ketinate įsigyti laisvai pastatomą krosnelę, pirmiausia verta nuspręsti, iš ko ji turėtų būti pagaminta, kad atitiktų jūsų lūkesčius. Ketaus krosnelė paprastai būna vizualiai patrauklesnė ir turi klasikinio stiliaus bruožų. Tradicinės formos ketaus krosnelė su ornamentais ir gėlių motyvais arba ažūriniais elementais gali būti dažoma emaliu keliomis spalvomis, pavyzdžiui, juoda, balta arba mėlyna. Jos išskiria daug šilumos ir tinka naudoti kotedžuose. Jos per ilgesnį laiko tarpą įkaista, tačiau taip pat ilgiau skleidžia šilumą – net ir užgesusios.
Kita vertus, plieninių krosnelių sienelės yra plonos, todėl, nors jos greitai pripildys patalpą šilumos, reguliariai nepridedant malkų, lengva prarasti optimalią temperatūrą. Tačiau tai nereiškia, kad plieninė krosnelė neįkaista – čia saugumui užtikrinti reikalingos keraminės apdailos plokštės arba plytelės. Plieninės krosnelės privalumas – mažesnis svoris.