Spalio 24 d. Alytuje – susitikimas su Giedriumi Drukteiniu
Iš kur žydai, nepaisant savo tragiškos tautos istorijos, semiasi optimizmo ir geros nuotaikos? Kodėl „išrinktoji tauta“ turėjo sukurti „happy-endo“ koncepciją, pastaruosius 100 metų dominuojančią pasaulio pop kultūroje? Kodėl žydų mąstysena yra visada orientuota į pozityvų rezultatą?
Spalio 24 d., 17 val., Audiovizualiųjų menų centre (Kauno g. 9, Alytus) vyks trečioji paskaitų ciklo, pristatančio žydų tautos kultūros ypatumus, paskaita „Žydiško optimizmo pergalė – kaip įveikti lietuvišką depresiją ir liūdesį“.
„Žydas juokiasi tam, kad nereikėtų verkti“ – šis senovinis priežodis tik iš dalies nusako priežastis, lemiančias optimizmą, dominuojantį žydų pasaulėžiūroje. Mūsų liūdnoje ir savižudžiais visame pasaulyje garsėjančioje visuomenėje būtina ieškoti naujų mąstysenos vektorių, padedančių įveikti dominuojančią depresiją bei pesimizmą dėl ateities. Ši paskaita parengta, remiantis žydų tautos bei kultūros studijomis, ir yra skirta žmonėms, ieškantiems efektyvių būdų ne tik trumpam laikui pakelti nuotaiką, bet, kur kas svarbiau, – siekiantiems pozityvaus požiūrio į kasdienybę bei ateitį. Šia paskaita siekiama klausytojams pateikti pagrindinius žydų psichologijos ir pasaulėžiūros principus, paaiškinant, kaip be sudėtingų psichoanalitinių priemonių ar vaistų kovoti su neviltimi ir blogomis mintimis. Tikėtina, jog paskaitos metu įgytos žinios, įvairių „žydiškų“ mąstysenos principų suvokimas, leis imtis pokyčių ir savo gyvenime bei mąstyme.
Paskaitą ves dešimt knygų išleidęs rašytojas ir žurnalistas, televizijos laidų vedėjas ir visuomenės veikėjas – nuolatinis didžiausių Lietuvos periodinių leidinių autorius, komunikacijos konsultantas Giedrius Drukteinis, kuris taip pat nuo 1999 m. skaito paskaitas ir veda seminarus Lietuvos bei užsienio verslo, akademinėms bei valstybinėms institucijoms, taip pat – pagal korporacinius ar individualius užsakymus.
Renginys yra projekto „Pažinti žydų tautos istoriją ir kultūrą“ dalis. Projektą finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
Renginys nemokamas.
Renginio metu gali būti fotografuojama ir (ar) filmuojama.