Šv. Jokūbo kelias jungia kultūrinį ir dvasinį turizmą

 Šv. Jokūbo kelias jungia kultūrinį ir dvasinį turizmą

Kaip iškilo Šv. Jokūbo kelias, kokie buvo žymiausi jo piligrimai, kuo Europai jis svarbus, kokios yra vystymosi perspektyvos, į šiuos ir daugelį kitų klausimų buvo bandoma atsakyti kovo 28–31 d. Torunės mieste (Lenkija) vykusioje Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir Alytaus rajono savivaldybės, Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos narės, mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas.

Tris dienas vykusioje Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos konferencijoje dalyvavo federacijos nariai, įvairių savivaldos, mokslo bei kultūros institucijų atstovai.

„Surengti tokią konferenciją įpareigojo šiais metais minimos ypatingos datos ir, žinoma, sutelkta mokslininkų, kultūrininkų, konferencijos globėjų ir rėmėjų iniciatyva. Ją skiriame Šv. Jokūbo kelio paskelbimo pirmuoju Europos kultūros keliu 30 metų sukakčiai paminėti. Šia proga sieksime atskleisti Šv. Jokūbo kelio įvairiapusę įtaką valstybių politikos ir diplomatijos, kultūros ir meno, ir ūkio raidai, pristatyti žymiausius piligrimus, apibūdinti kultūrinį ir meninį paveldą, taip pat vietą mūsų istorinėje atmintyje“, – sakė Šv. Jokūbo kelio Europos federacijos prezidentė Ana Rita Dias.

Konferencijoje daugiausia dėmesio skirta Šv. Jokūbo kelio dabarties, vaidmens santykių tarp valstybių ir tautų analizei, politinei įtakai, religijos bei tikėjimo klausimams. Jos dalyviai  dalyvavo kelionėje Lenkijos Šv. Jokūbo keliu.

Buvo aptarta kelio objektų apsauga ir atgaivinimas, metodika, kurios būtina laikytis, atgaivinant istorinius objektus, taip pat kokią vietą ir reikšmę gali turėti naujadarai istoriniuose objektuose, įvardinta dabartinė Europos istorinių objektų būklė, pasikeista patirtimi juos gaivinant, įvardintos konkrečios apsaugos srityje kylančios problemos.

Konferencijoje dalyvavo Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos valdybos pirmininkas Dainius Varnas. „Diskutuota dėl ryškiausių atvejų, ieškota būdų, kaip juos spręsti, kaip tenkinti visuomenės dvasinio ir kultūrinio turizmo poreikius ir galimybes, kaip skleisti sektinus dvasinio-kultūrinio turizmo pavyzdžius“, – sakė jis.

„Savivaldybė yra Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos narė, Punioje yra kelio stotelė, todėl buvo labai svarbu išgirsti apie veiksnius, skatinančius dvasinį-kultūrinį turizmą, verslininkų ir savivaldybių bendradarbiavimą“, – sakė konferencijoje dalyvavęs Alytaus rajono mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas.

Savivaldybė planuoja Punią, kurioje yra Šv. Jokūbo kelio stotelė – Šv. Jokūbo apaštalo bažnyčia, – paversti šeimų poilsiui ir turizmui patrauklia vieta. Jau šį penktadienį, balandžio 7 d., bažnyčioje vyks Šv. Jokūbo kelio konferencija. Joje pranešimus skaitys Europos Parlemento, Šv. Jokūbo kelio draugų parlamentinės grupės narė Laima Andrikienė, turizmo specialistai.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių