Svarbiausi parametrai renkantis naują automobilio akumuliatorių

 Svarbiausi parametrai renkantis naują automobilio akumuliatorių

Nors varikliai moderniuose automobiliuose yra kompaktiškesni ir užtikrina mažesnį pasipriešinimą juos užvedant, akumuliatoriai yra kaip niekada svarbūs, kadangi daugelis sistemų automobiliuose turi valdymo blokus bei atmintį. Be akumuliatoriaus neveiks nei pats automobilis, nei elektroniniai jo prietaisai, todėl svarbu palaikyti gerą jo būklę, o perkant naują akumuliatorių pasirinkti tinkamai. Štai parametrai, kurie renkantis akumuliatorių yra svarbiausi. 

Talpa

Akumuliatorių talpa matuojama ampervalandėmis (Ah) ir nurodo, kiek amperų akumuliatorius gali pastoviai išduoti per valandą. Teoriškai, didesnės talpos akumuliatorius galėtų ilgesnį laiką aprūpinti elektros prietaisus energija ir neišsikrauti.

Mažesnės talpos akumuliatoriai yra pigesni, bet ir silpnesni. Pavyzdžiui, 60Ah akumuliatoriaus kaina prasideda nuo 60-70 eurų, o 100Ah nuo 90-100 eurų. Kaina labai priklauso ir nuo gamintojo bei startinės srovės.

Startinė srovė

Pirminė akumuliatoriaus paskirtis yra variklio užvedimas. Tam reikia pakankamai dideliu greičiu sukti variklio alkūninį veleną ir, tuo pačiu, tiekti pakankamai įtampos degimo sistemai. Šis procesas reikalauja ypatingai daug energijos, kurią ir apibūdina startinė srovė. Kai cilindruose įvyksta degimas, variklis užsiveda ir generatorius pradeda krauti akumuliatorių. 

Startinė srovė yra matuojama amperais ir nurodo, kokią srovę akumuliatorius gali nepertraukiamai tiekti 30 sekundžių. Trumpai tariant, tai yra srovė, kurią akumuliatorius tiekia variklio vedimo metu.

Matmenys

Akumuliatorių pirkėjai kone visada atsižvelgia į talpą, gamintoją, startinę srovę, bet dažnai praleidžia vieną svarbiausių parametrų – matmenis.

Daugelis akumuliatorių, ypatingai skirtų automobiliams, yra neatsparūs smūgiams bei vibracijoms, todėl labai svarbu juos gerai įtvirtinti. Perkant mažesnius nei gamintojo numatytus akumuliatorius gali nepavykti jų tinkamai pritvirtinti, o didesni gali apskritai netilpti, todėl būtina atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas arba patiems pamatuoti akumuliatorių.

Polių išdėstymas

Ar žinojote, kad teigiamo ir neigiamo polių pusės kai kuriuose akumuliatoriuose gali skirtis? Parduotuvėse galima dažnai pastebėti akumuliatorius, kurių parametrai bei kaina yra identiški, o modelio pavadinime skiriasi tik vienas simbolis. Tokiais atvejais, greičiausiai, skiriasi poliškumas – atkreipkite į juos dėmesį.

Daugelis gali pagalvoti, kad įsigijus akumuliatorių su poliais priešingose pusėse galima tiesiog apsukti akumuliatorių ir problema išsispręs. Tačiau, tada jungtys kitoje akumuliatoriaus pusėje ir laidai jų gali nebepasiekti. Negana to, daugelyje automobilių sumontuotos akumuliatorių dėžės, į kurias laidai patenka tik pro tam tikras ertmes.

Garantija

Galiausiai įsitikinkite, kad akumuliatoriai parduodami su garantija. Daugelis gamintojų suteikia 2 metų garantiją, tad jeigu susidurtumėte su gedimu ar kitomis problemomis dėl gamintojo kaltės, jūsų akumuliatorių suremontuos arba pakeis nauju nemokamai.

Kodėl svarbu atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas?  

Labai dažnai vairuotojai mano, kad “svarbiausia pasirinkti ne per silpną akumuliatorių, o galingesnis tinka, nes įtampa yra tokia pat”. Nors įvairių talpų ir galingumų akumuliatorių įtampa ir yra tokia pati, srovės šuoliai gali skirtis. Per didelė srovė papildomai apkrauna starterį ir elektros sistemos dalis, taip kenkiant jų ilgaamžiškumui ir padidinant gedimų riziką.

Naują akumuliatorių lengvai išsirinksite “MELGA” parduotuvėje adresu https://melga.lt/33-akumuliatoriai. Tiesiog pasirinkite reikiamus parametrus ir vos keliais pelės paspaudimais matysite būtent jums tinkamas prekes.


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau straipsnių