Sveikiname muzikantą Audrių Burneiką su 40-mečiu!

 Sveikiname muzikantą Audrių Burneiką su 40-mečiu!

Praėjusį antradienį 40-ies metų jubiliejų šventė Audrius Burneika, Lazdijų krašto iškilus muzikantas, visų puikiai žinomas kaip grupės „Rojaus obuoliukai“ atstovas. Taip sakant vienas viename: renginio vedėjas, atlikėjas ir muzikantas.

-Mielas, Audriau, pirmiausiai tai leisk, tiek man, tiek savaitraščio „Dainavos žodžio“ redakcijos kolektyvui tave pasveikinti su tokiu gražiu gimtadieniu ir palinkėti puikios sveikatos, bei nuostabių dainų, kad vis džiugintum ir džiugintum pobūvių ir youtube žmonių širdis. Bei, paklausti, kokiomis nuotaikomis sutikai 40 metį?

-Ačiū, ačiū. Savo jubiliejų, namiškių rūpesčiu, sutikau vienoje Kalvarijos kavinėje. Prisidegustavęs įvairiausio maisto, ir taip svorio sąstatą atitinkamai papildęs, linksmas parbildėjau namo. Beveik trisdešimt metų „atpylęs“ darbu, prakaitu ir kažkiek alkoholio vestuvėse ir baliuose, dabar nei lašelio stipresnio! Sveikata yra daug brangesnė už bet kokį malonumą.

-Kaip tau pavyksta išsilaikyti ir būti vis paklausiu šioje gana plačiai užpildytoje muzikinėje padangėje?

-Juodas darbas, į kurį sudėtas mano balsas ir grojimas klavišiniais instumentais, žinok, man suteikia visas galimybes plaukti per paminėtą padangę, kaip su jachta per jūras, okeanus. Kada žinai ko nori užsakovai ir gali visa tai kiek įmanoma išpildyti, daugiau nieko ir nereikia. O paklausa ir žinomumas ateina palaipsniui. Manau, kad tą įtakoja ir mano ilgesnės grojimo, nei sutarta, valandos. Taip pat ir į youtube įdėtas platus dainų rinkinys.

-Sakai juodas darbas… Tai vis dar į šventes tempiesi klavišinius vargonus?

-Aš gi esu tas senamadiškas muzikantas. Groju ir dainuoju ne vien kas man patinka, bet ir ko staiga užsigeidžia jaunavedžiai, jubiliatai, ar atvykę svečiai. Visko pasitaiko iškilmėse, staiga kas užsimano sudainuot apie Kauną,, žemyn upe“, ar „esam dzūkai girių karaliai“, visa tai tuoj pat galiu pritarti ir sugroti, įdomu, ką „plašetiniai“ atlikėjai tokiu atveju pasiūlo?

Kaip begalvotų kas, vis gi gyva užgrota gera sena daina kaip mat praskaidrina susirinkusių širdis, tuo pačiu parodo muzikanto sugebėjimus, dėl ko jam yra mokami pinigai.

-Kokie Tavo didžiausi muzikinio kelio mokytojai?

-Nuo pirmųjų užgimimo dienų, muzikinę klausą gerino ilgametis vestuvių muzikantas tėvas Romas Burneika, kurio sugebėjimas groti armonika ir klavišiniais instrumentais mane iki šiol stebina. O bendravimo su žmonėmis labiausiai išmokau iš neseniai mirusio nemirtingo muzikanto Stasio Juškausko. Tiek pažinodamas jį asmeniškai, bei žiūrėdamas tavo pačio filmuotą medžiagą, jo ilgo interviu apie nueitą gyvenimo kelią, supratau ir išmokau daug nežymių detalių, kaip elgtis šventėse, net „laviruoti“ atsitikus nenumatytiems sunkumams.

-Nesigaili pasirinkęs muzikanto dalią?

-Oi ne! Man grojimas per tiek metų davė tiek daug pažinčių ir patirčių, kad joks kitas darbas nebūtų tiek įkrėtęs proto! Jei mokyklos suole mokytojai bardavo koks esu nei šioks, nei toks, tai vėliau sutikti vestuvėse, girdavosi, koks buvau puikus jų mokinys! Šiandien esu viskuo patenkintas.

-Ko dar sau palinkėtum?

-Be sveikatos ir sėkmės nelabai ko ir norėčiau. Su jomis viskas palaipsniui ir išsipildo – šeimos gerovė, finansinė padėtis.

Ačiū už pokalbį ir gyvuok, būk drūtas, Audriau!

Danielius Jakubavičius

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių