,,Tarškučio” stovykla Bijūnuose jau 6-ąjį kartą (foto)

 ,,Tarškučio” stovykla Bijūnuose jau 6-ąjį kartą (foto)

Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ vasarą pradėjo tradicinėje kultūrinėje-poilsinėje stovykloje Bijūnų kaime, prie Nečiūnų ežero, ,,Sodyba Jums” poilsiavietėje. Nuotaikingomis veiklomis, saulėtu ežeru ir draugų kompanija stovyklautojai mėgavosi birželio 22-27 dienomis. Kaip ir kasmet jie buvo supažindinti su naujomis patirtimis ir krūva įvairiausių nuotykių.

Šiemet stovykloje poilsiavo net tik kolektyvo nariai, bet ir grupė ukrainiečių jaunuolių iš Dzūkijos ir kitų mokyklų. Bendrauti ir kartu atlikti kūrybines užduotis stovyklautojų nestabdė nei kalbos barjeras, nei pirmąsias dienas gąsdinęs paniuręs dangus. Atmosfera buvo pripildyta džiaugsmu ir klegesiais, o vakarus nušvietė vaikų per dieną kurti ir puoselėti kūrybiniai pasirodymai. Dienas stovyklautojai pradėjo rytine mankšta vedama „sporto ministerijos“. Tuomet papusryčiavę skubėdavo rinktis į susirinkimą, kur buvo aptariamos dienos veiklos bei pristatomos užduotys vakaro pasirodymams.

Stovykloje netrūko ir svečių. Štai birželio 24 d. mus aplankė ir ansamblio senjorai, su kuriais prie laužo minėjome Jonines, leidome vainikus ežere, sveikinome 2 varduvininkus Jonus, teko ir padainuoti visų taip mylimų liaudies dainų, o vakarą baigėme šaunia diskoteka. Turėjome šokio judesio terapijos užsiėmimą, vedamą buvusios ,,Tarškučio” mamos Linos Kašėtienės. Šio užsiėmimo metu stovyklautojai pašokdino visą savo kūną ir šokyje atskleidė jausmus. Taip pat tradiciškai mus aplankė Alytaus miesto sveikatos biuro darbuotojos, kurios kaip ir kasmet pravedė aktyvų ir interaktyvų rytą. Veiklų metu vaikams teko laviruoti tarp sportinio ir kūrybinio lavinimo užduočių. Ir paskutinę dieną stovykloje, tradiciškai, skyrėme naujųjų narių krykštynoms, kurios buvo tikrai išskirtinė patirtis ne tik krikštukams, bet ir jau pakrikštytiems nariams.

Nuostabi mokslo metų pabaiga Bijūnų stovykloje paliko stovyklautojus su išskirtiniais prisiminimais bei patirtimis ugdančiomis juos visapusiškai. Dar viena nepamirštama vasara su „Tarškučiu“! O dabar skubėkime į Vilniaus Kalnų parką dalyvauti Lietuvos 100-ečio dainų šventės ,,Kad giria žaliuotų” ansamblių vakarą ,,Gyvybės medis”!

Liepa Danieliūtė

Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio ,,Tarškutis” cimbolininkė

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių