Tauragėje – vabalų pasaulio paroda

 Tauragėje – vabalų pasaulio paroda

Liepos 27d. 18val. Tauragės rajone atidaroma fotografo Eugenijaus Kavaliausko fotografijų paroda „Nuostabus vabalų pasaulis“. Joje bus galima susipažinti su akimi neįžvelgiamais vabalų portretais, tarp jų – pasaulinio pripažinimo sulaukęs ir socialinius tinklus apskriejęs skruzdėlės portretas.

Eugenijus Kavaliauskas mikroskopais ir specialia fotooptika atskleidžia vabalų pasaulį, kurio padarai užfiksuotuose vaizduose padidinami dešimtis ir net šimtus kartų. Makrofotografijoje fokusavimo diapazonas yra kelių mikronų pločio, todėl kiekvienas vaizdas yra sudėtis iš dešimčių, o kartais ir šimtų nuotraukų, kurios sujungiamos ranka naudojant specialią programinę įrangą. Vienam įvaizdžiui menininkas skiria bent dieną.

Iš pirmo žvilgsnio vaizdai gali atrodyti keisti, nerealūs, juose gyvena sunkiai tikėtini padarai. Tačiau po kurio laiko žiūrovas priima šiuos gamtos stebuklus, kurie išsivystė prieš milijonus metų, bet atrodo kaip naujovės.

„Mažųjų pasaulis tobulas – jame gyvena skruzdėlės, įvairūs vabzdžiai, bitės ir dar daug mažyčių mūsų draugų. Menininkai ir mokslininkai nuolat stebisi harmoningu ir funkcionaliu šių būtybių kūrimo būdu. Ir atrodo, kad išradėjams jau nebūtina atrasti nieko naujo – viską jau sukūrė Visagalis. Kartais mus nustebina aptakus viršgarsinio orlaivio dizainas, galintis išvengti bet kokių radarų. Tačiau iš tikrųjų mes tiesiog stebimės mažo vabalo, kurio dizainas buvo perkeltas į aviaciją, konstrukcija. Mus supančiame pasaulyje gyvena vabzdžiai, kurių keliamoji galia 60 kartų didesnė už jų pačių svorį. Žmonija dar turi daug ką stebėti, ištirti ir pasimokyti iš savo mechanikos ar aerodinamikos“, – įžvalgomis dalijasi parodos autorius.

Parodą aplankyti bus galima penktadieniais-sekmadieniais nuo 10 iki 18 val. iki metų pabaigos. Parodos vieta: Dykrų kultūros pamiškė, Lukšiškių km. 3, Gaurės sen. Tauragės raj. (koordinatės: 55.230507, 22.350280).

BNS informacija

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių