Už kiek šiemet galima pailsėti Palangoje, Turkijoje ir Ispanijoje?

 Už kiek šiemet galima pailsėti Palangoje, Turkijoje ir Ispanijoje?

Kaip ir kiekvieną vasarą, dalis gyventojų poilsį planuoja Lietuvos pajūryje, kiti renkasi užsienio kurortus. Vis dėlto kasmet kyla tas pats klausimas – kur atostogauti pigiau? Nepriklausomai nuo pasirinktos krypties, „Artea“ banko Privačių klientų paslaugų vadovė dr. Dalia Kolmatsui primena, kad atostogoms svarbu tinkamai pasiruošti, kad vėliau netektų nukentėti finansiškai. 

Su „viskas įskaičiuota“ Turkijoje – pigiausia

Dažnas lietuvis atostogas gimtojoje šalyje renkasi ne todėl, kad nenori keliauti svetur, o tikėdamasis sutaupyti. Tačiau ar išties pavyks tai padaryti? Užtenka palyginti poilsio Palangoje, populiariame Turkijos kurorte Antalijoje ir Ispanijos Kosta Bravoje kainas, kad kiltų priežasčių persvarstyti savo prioritetus.

Vien tik septynių dienų apgyvendinimas populiariausiame Lietuvos pajūrio kurorte – Palangoje, priklausomai nuo pasirinkto viešbučio lygio, gali kainuoti nuo 650 iki 1300 eurų. Savaitė Ispanijos Kosta Bravos viešbučiuose atsieis panašiai. Turkijos Antalijos kurorte viešbučiai kainuos šiek tiek brangiau – 800-1500 eurų. Tačiau už panašią kainą atostogas Turkijoje planuojant su kelionių agentūra jau galima rinktis „viskas įskaičiuota“ variantą. Tai reiškia, kad su iki pusantro tūkstančio eurų siekiančiu biudžetu dviem žmonėms Turkijoje galima ne tik apsigyventi, bet ir gauti maitinimą bei mėgautis įvairiomis pramogomis. Į kainą paprastai taip pat įskaičiuojami ir pervežimai.

„Nors Turkija ir žavi savo pigesniu poilsiu, prieš keliaujant į šią šalį derėtų pasirūpinti kelionės draudimu, padėsiančiu išvengti didelių nenumatytų išlaidų susirgus, atšaukus skrydį ar praradus bagažą. Primename, kad tokiu draudimu be papildomų mokesčių gali naudotis „Artea“ banko kredito kortelių turėtojai. Ir ne tik kortelės savininkai – draudimas galioja ir drauge su jais vykstantiems šeimos nariams. Kalbant apie draudimą Turkijoje, svarbu prisiminti, kad šioje šalyje negalioja Europos sveikatos draudimo kortelė, todėl net ir prireikus pirmosios pagalbos, be kelionių draudimo gali tekti nemenkai susimokėti“, – pastebi dr. D. Kolmatsui.

Atostogauti Palangoje – kainuoja panašiai, kiek Ispanijoje

Atostogaujant Palangoje apgyvendinimu išlaidos nesibaigia. Patiems reikės pasirūpinti maistu, kelione ir pramogomis. Tai sudaro išties nemažą išlaidų dalį. Pavyzdžiui, maitinimas dviems žmonėms per savaitę Palangoje gali kainuoti apie 250-350 eurų. Atvykti į Palangą iš sostinės kainuos apie 40-50 eurų. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir pramogų. Išlaidos joms priklauso nuo kiekvieno asmeninių poreikių, tačiau tam reikėtų nusimatyti bent 100 eurų žmogui. Taigi visumoje savaitės poilsis Palangoje dviems gali atsieiti maždaug nuo 1000 iki 1750 eurų. Tai yra 200-250 eurų daugiau nei „viskas įskaičiuota“ variantas Antalijoje. Taigi atostogauti arčiau namų, nebūtinai reiškia atostogauti pigiau.

Visgi poilsis Palangoje greičiausiai bus pigesnis nei Ispanijoje. Savaitės atostogoms viename iš populiariausių šios šalies kurortų – Kosta Bravoje, įskaičiavus skrydžių, maitinimo ir pramogų išlaidas dviems iš viso gali tekti išleisti apie 1400-2200 eurų. Tai yra 400-450 eurų daugiau, nei galėtų atsieiti savaitės trukmės poilsis Palangoje.

„Keliaujant Ispanijoje ar kitose užsienio šalyse, taip pat svarbu atsižvelgti, ar planuojate nuomotis automobilį ir kitas transporto priemones arba apsistoti iškart keliuose viešbučiuose. Tokiu atveju kredito kortelė tampa būtina, nes ji reikalinga ne tik atsiskaitymui, bet ir užstato rezervacijai. Tai leidžia išvengti nesklandumų kelionėje ir užtikrinti, kad galėsite mėgautis visomis norimomis pramogomis“, – teigia D. Kolmatsui.

Svarbu įsivertinti visas išlaidas

Anot ekspertės, nepriklausomai nuo to, kur atostogaujama, reikėtų tinkamai įsivertinti savo išlaidas. Dėl to poilsiui skirtą biudžetą reikėtų planuoti iš anksto.

„Tai daryti reikėtų realistiškai įsivertinus visus kaštus, nepamirštant kelionės, apgyvendinimo, maitinimo ir kitų išlaidų. Visuomet verta palyginti keletą skirtingų variantų – tiek kalbant apie kelionių agentūrų pasiūlymus, tiek apie savarankiškai pasirenkamus viešbučius, bilietus, paslaugas. Įsigyjant „viskas įskaičiuota“ kelionių paketus, reikėtų pasinagrinėti, kas tiksliai yra įskaičiuota į pasiūlymo kainą. Skirtingų variantų įvertinimas leidžia išsirinkti geriausiai lūkesčius ir galimybes atitinkantį variantą“, – pažymi dr. D. Kolmatsui.

Ekspertė taip pat pažymi, kad atostogaudami gyventojai neretai yra linkę pernelyg atlaisvinti asmeninių finansų vadeles ir daugiau paišlaidauti. Dėl to grįžus namo dažnai tenka susiveržti diržus. Dr. D. Kolmatsui teigimu, norint to išvengti, svarbu ne tik atsakingai susiplanuoti atostogų biudžetą, bet ir jo neviršyti. Jei per atostogas norima jaustis finansiškai laisviau, svarbu poilsiui taupyti iš anksto – tam pravartu kas mėnesį atsidėti dalį laisvų lėšų. Poilsiui gali būti paskirtos ir iš investicijų uždirbtos lėšos.

„Atostogų biudžetą reikėtų planuoti atsižvelgiant į kitas šeimos išlaidas. Jei asmuo ar šeima turi svarbių finansinių tikslų –  tarkime, įsigyti būstą ar naują automobilį – gali tekti planuoti kuklesnes atostogas. Visuomet svarbu savo finansus valdyti taip, kad nebūtų pakenkta ilgalaikiams tikslams ir nekiltų grėsmė turimų įsipareigojimų vykdymui“, – teigia dr. D. Kolmatsui.

Rekomenduojame atidžiai susipažinti su draudimo sąlygomis įvertinti asmenines ir (ar) šeimos finansines galimybes, prieš prisiimant finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali daryti neigiamą įtaką Jūsų kredito istorijai, pabranginti skolinimąsi. Vertinamas Jūsų kreditingumas prieš suteikiant kredito limitąbei išduodant kredito mokėjimo kortelę ir gali būti atsisakyta ją išduoti.  

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau straipsnių