Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Loreta Šileikyte-Zabalujeva

 Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Loreta Šileikyte-Zabalujeva

Spalio 17 d. Varėnos viešosios bibliotekoje „Ryto“ progimnazijos 4 b ir 4 d klasių mokiniai susitiko su rašytoja-barde Loreta Šileikyte-Zabalujeva.

Viešnia dalijosi mintimis apie kūrybą, kas tai yra ir kaip ji atsiranda: „Kūryba – kiekvieno žmogaus sielos balsas“. Rašytoja vaikams papasakojo savo kūrybos kelią, apie ketvirtoje klasėje parašytą pirmąjį eilėraštį, kurį sueiliavo vietoje mokytojos namų darbams užduoto rašinėlio. Pristatė pirmąją savo knygą „Išdidžiai padebesiais“, skaitė ištraukas ir iš kitų savo knygų: „Pražilęs paauglys“, „Senos stoties prisiminimai“,  „Purpurinio šalmo mįslė“.  Vaikus sudomino trijų dalių pasakos „Užkeiktoji Baletijos karalystė“ atsiradimo istorija, jie kartu su autore išbandė keletą baleto judesių. 

Loreta Šileikytė-Zabalujeva – choreografė, laisvalaikiu grojanti gitara, kurianti dainas, paskutiniaisiais metais prisiminusi ir atgaivinusį seną pomėgį – rašyti. Ji išleidusi jau dešimt knygų, o vienuoliktoji – pakeliui. 

Loreta deklamavo eiles apie rudenį, dainavo savo sukurtas dainas pritardama gitara, kartu su vaikais dainavo lietuvių liaudies dainą „Ant kalno gluosnys“, mokė vaikus švilpauti melodiją. Prisipažino apie ypatingą meilę Varėnai, nes čia ilgus metus mokė vaikus šokti. Susitikimo pabaigoje viešnia atsakė į vaikų klausimus, padovanojo bibliotekai knygų, visiems palinkėjo išdrįsti tapti kūrėjais.

Varėnos viešosios bibliotekos 

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė 

Aldona Skamarakienė

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių