VŠĮ „Krepšinio broliai“ 2023 – 08 – 09 iki 2024 – 12 -31 įgyvendino projektą „VŠĮ „Krepšinio broliai“ investicijos į sporto plėtrą“

 VŠĮ „Krepšinio broliai“ 2023 – 08 – 09 iki 2024 – 12 -31 įgyvendino projektą „VŠĮ „Krepšinio broliai“ investicijos į sporto plėtrą“

VŠĮ „Krepšinio broliai“ 2023 – 08 – 09 iki 2024 – 12 -31 įgyvendino projektą „VŠĮ „Krepšinio broliai“ investicijos į sporto plėtrą“, kurio tikslas buvo – skatinti nuo 5 iki 17 metų vaikų fizinį aktyvumą dalyvaujant krepšinio treniruočių procese ir krepšinio turnyruose (projektą dalinai finansuoja Sporto rėmimo fondas, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra).

Projektu buvo sprendžiama vaikų mažo fizinio aktyvumo problema (nacionaliniu lygmeniu). Lietuvos higienos instituto tyrimas rodo, kad visoje Lietuvoje mokyklinio mažiaus vaikai itin daug laiko praleidžia sėsliai-prie ekranų. Matoma aiški tendencija, kad kuo vyresnis vaikas, tuo ilgesnis praleidžiamas laikas prie ekranų. Mokyklinio amžiaus vaikų, kurie kasdien, ne pamokų metu, mankštinasi ar sportuoja bent 60 min. yra tik: 5 klasė 10,5 proc., 7 klasė 12,8 proc., 9 klasė – 13,3 proc. Fizinio aktyvumo stoka buvo pripažinta vienu pagrindinių mirtingumo rizikos veiksnių pasaulyje ir vienu iš veiksnių, didinančių antsvorio ir nutukimo atvejų skaičių. Mokinių fizinis aktyvumas (ne pamokų metu) per ketverius metus šiek tiek pagerėjo, tačiau išliko ganėtinai žemas. 2020 m. kasdien, ne pamokų metu, mankštinosi ar sportavo bent 60 min. per dieną kas septintas mokinys (14 proc.). Žemesnis fizinis aktyvumas būdingesnis mergaitėms nei berniukams, o atitinkami rodikliai savivaldybėse skyrėsi net kelis kartus. Stebėta, kad mokiniai daugiau laiko praleidžia prie ekranų – televizoriaus, kompiuterio, planšetės, išmaniojo telefono ir kitų prietaisų. Per stebimą laikotarpį beveik 6 proc. daugiau vaikų prie ekranų praleido 4 ir daugiau valandų per dieną. 2020 m. 9 klasės mokiniai 2,5 karto dažniau nei 5 klasės mokiniai (atitinkamai 35,6 proc. ir 14,4 proc.) nurodė, kad 4 ir daugiau valandų praleido prie ekranų. Organizacijos lygmeniu buvo sprendžiama problema: nepakankamas vaikų fizinis aktyvumas. Siekiama užsiauginti sportininkus, pradedant nuo vaikų, nes be jų ateityje nebus ir profesionalių krepšininkų. Šio projekto dėka didelis paskatinimas, siekiant įtraukti kuo daugiau narių į krepšinio sportą. Projektu siekta prisidėti prie LR seimo nutarimo dėl Lietuvos sveikatos 2014-2025 metų programoje numatytų uždavinių įgyvendinimo: 2.1 kurti palankias sąlygas saugiai leisti laisvalaikį; bei 3.3 ugdyti optimalaus fizinio aktyvumo įpročius.

Vykdomo projekto tikslas buvo plėtoti tikslinės grupės fizinį aktyvumą per krepšinio treniruotes vykdant reguliarias fizinio aktyvumo pratybas, kuriose dalyvautų ne mažiau kaip 400 vaikų/jaunimo, bei suorganizuoti penkis krepšinio turnyrus, įtraukiančius ne mažiau 400 dalyvių.

Projekto uždaviniai:

1. Vykdyti reguliarias fizinio aktyvumo pratybas treniruojantis krepšinį 5 Lietuvos savivaldybėse įtraukiant ne mažiau kaip 400 vaikų ir jaunimo 5 iki 17 metų.

2. Suorganizuoti penkis masinius krepšinio turnyrus siekiant plėtoti fizinį aktyvumą per krepšinio tobulėjimo procesą, kuriuose sudalyvautų ne mažiau 400 tikslinės grupės asmenų (per visą projekto laikotarpį).

Treniruotės vyko 5 Lietuvos savivaldybėse (Alytaus miesto, Alytaus raj. Simno mieste, Lazdijų raj. Šeštokų k., Marijampolės sav. Igliaukos k. ir Kalvarijoje) vykdomos reguliariai – vienai grupei ne trumpiau kaip 15 mėn., kuomet bendra savaitės užsiėmimų trukmė 3 akad. val.

Ši priemonė tiesiogiai buvo skirta formuoti reguliarius FA įpročius, nes į veiklas  įtraukti ir nauji, iki tol fiziškai neaktyvūs vaikai/jaunimas. Naujos tikslinės grupės įtraukimas tiesiogiai prisidėjo prie fizinio aktyvumo plėtotės. Taip pat, siekiant sudaryti galimybę pasirodyti, pasivaržyti, po reguliarių treniruočių ciklo buvo organizuojami turnyrai  5 Lietuvos savivaldybėse (Alytaus miesto, Alytaus raj. Simno mieste, Lazdijų raj. Šeštokų k., Marijampolės sav. Igliaukos k. ir Kalvarijoje)

Projekto statistika pildoma…

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau straipsnių

112

Avarija Kaune