Žaliuojanti kaimynystė Vidzgirio pagrindinėje mokykloje

 Žaliuojanti kaimynystė Vidzgirio pagrindinėje mokykloje

Natūralios gamtos išsaugojimas ir aplinkosauga – viena svarbiausių žmonijos išgyvenimo sąlygų. Pagaliau suvokta, kad gamtinei aplinkai saugoti būtina skirti didesnį valstybinių ir visuomeninių institucijų dėmesį, užtikrinti racionalų gamtos turtų naudojimą ir apsaugą. Gamtos turtai, švari ir sveika aplinka reikalinga ir mūsų amžininkams, ir būsimoms kartoms. Vienas iš svarbiausių švietimo reformos Lietuvoje uždavinių – ekologinio ugdymo plėtotė. 
Devynerius  metus dirbdama su vaikais, jaunimu ir jų šeimomis pastebiu, kad vis labiau didėja atotrūkis nuo natūralios aplinkos: vaikams trūksta gamtos pažinimo, saugojimo ir puoselėjimo įgūdžių, tyrinėjimų natūralioje aplinkoje patirties. Ekologiniu ugdymu siekiu, kad vaikai jaustų gamtos vientisumą ir harmoniją, numatytų savo veiksmų padarinius gamtai bei jų grįžtamąjį poveikį, kad nevartotojiškas požiūris į gamtą, pagarba gyvybei ir atsakomybė už ją taptų jų vertybine nuostata, kad jie gebėtų apginti savo principus ir taikytų juos kasdienėje ir būsimoje profesinėje veikloje. 

Ekologinis švietimas glaudžiai siejasi su savos miesto, gyvenamosios vietos gamtiniu, istoriniu ir kultūriniu pažinimu, pagarbos ir meilės gimtinei ugdymu. Todėl Vidzgirio pagrindinės mokyklos 7-10 klasių mokiniai įgyvendino projektą „Žaliuojanti kaimynystė mokykloje“, skirtą Europos kaimynų dienai paminėti. Gegužės mėnesį vadovaujami vyr. biologijos mokytojos L. Kurkutytės prie mokyklos įrengė alpinariumą. Prieš tai projekto dalyviai susipažino su alpinariumo kūrimo principais, dizaino elementais, kurio ištakos- aukštai kalnuose, kur tarpekliuose klesti augalai, pakerintys formų ir spalvų įvairove. Svarbiausias tokių kampelių akcentas – akmenys, o augalai juos tik papildo ir įrėmina.

Įgyvendinant aplinkosauginio projekto „Žaliuojanti kaimynystė mokykloje“, skirto Europinei kaimynų dienai paminėti, Vidzgirio pagrindinės mokyklos 7-10 klasių mokiniai gegužės mėnesį ruošė ir įrengė alpinariumą, apsodino augalais ir taisyklingai suformavo.

Įgyvendinant projektą prisidėjo UAB „Lankava“ personalo direktorė Marija Jurgelionienė: gauta parama – mulčas, plėvelė ir  žibintai – dar labiau įkvėpė ir skatino mokinių  motyvaciją puošti mokyklos aplinką.

Gegužės 26 d. oficialiai užbaigtas ir pristatytas mokyklos bendruomenei projektas sulaukė didelio dėmesio ir gražaus įvertinimo – mokiniams buvo įteiktos padėkos.

 

 

Lina Kurkutytė,

Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos vyresnioji biologijos mokytoja

2016-05-27


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių