35-asis dainų ir šokių ansamblio ,,Tarškutis“ jubiliejus

2022 m. gegužės 7 d. Alytaus miesto teatre paminėtas 35-asis Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ jubiliejus. Kiek daug nuveikta 35-erius metus – jau suskaičiuota 1000 koncertų, 1200 išugdytų vaikų. Keičiasi kartos – palikę „Tarškutį“ jau suaugę vaikai dabar čia atveda savo vaikus, o vaikai atsiveda savo tėvus, kurie kartu šoka scenoje. Užaugę mokiniai tapę mokytojais ar universitetų ansamblių baletmeisteriais: Justina Vitkauskienė, Andželika Moisejenkaitė- Knyzienė, Gabrielė Kulienė, Rasa Želnytė, Justina Civinskaitė, Vaida Jarusevičienė, Albertas Švelginas. Daug jautrumo ir atsidavimo reikėjo, kad sukurti tokią stiprią, tvirtą ir daug pasiekusią bendruomenę. Nepaprastus ir labai gražius dalykus, kuriuos pasiekė „Tarškutis“, sukūrė darbštūs ir entuziastingi mokytojai Rima Moisejenkienė, Leonidas Moisejenka, Justina Vitkauskienė, Dalia Romanova ir jų ugdytiniai. Šiuo metu dainų ir šokių ansamblyje ,,Tarškutis“ smuikais, cimbolais, skrabalais, armonikomis, basetle, lamzdeliu, birbyne, akordeonu, mušamaisiais ir įvairiais ritminiais instrumentais groja 60 muzikantų, vadovaujamų Rimos ir Leonido Moisejenkų, šoka per 60 vyr. mokytojos Justinos Vitkauskienės vadovaujamų jaunuolių, jaunių, jaunučių ir mažųjų šokėjų grupės, o 18- ai tėvelių šokėjų grupei vadovauja mokytoja metodininkė Dalia Romanova.

„Tarškutis” – daugelio respublikinių švenčių, festivalių, konkursų dalyvis ir laureatas. Per 35-erius metus kolektyvas dalyvavo per 50 kartų tarptautiniuose folkloro festivaliuose, koncertavo daugiau nei 1000 kartų ne tik Lietuvoje, bet ir per 30 užsienio šalių. 2006 Nacionaliniame dramos teatre kolektyvui įteikta „AUKSO PAUKŠTĖ“. „Tarškutis” – geriausias liaudiškos muzikos kolektyvas 2005 metais Lietuvoje. Nuo 2002 metų – ,,Tarškutis“ LRT laidos ,,Duokim garo“ dalyvis. 2006 m. ir 2007 m. „Tarškutis” grojo Lietuvos televizijos laidos „Gero ūpo!” finaluose ir pelnė 3 – iąsias vietas. 2006 ir 2007 metais ,,Tarškutis‘‘ dalyvavo tarptautiniuose EUROPEADOS festivaliuose Ispanijoje ir Danijoje. Ansamblis „Tarškutis“ Pasaulio lietuvių bei respublikinių moksleivių dainų švenčių ansamblio vakarų dalyvis nuo 1994 metų. Kapelos muzikantai įrašė ir išleido 6 kompaktines plokšteles: „Mano Dzūkija“, „Jaunystės valsas“, „Sapno paukštė“, „Ateisiu pas tave“, „Šokcie mes išjosim“, „30 metų – ne viena diena“ . Ansamblio meno vadovei Rimai Moisejenkienei už nuopelnus folklorui ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje 2016 metais Italijoje įteikta IGF „AUKSO ŽVAIGŽDĖ“ ir FOLKLORO OSKARAS.

Šiandieną ansamblis džiaugiasi knygos ,,Tarškutis“ . Muzikos, dainos ir šokio kelyje“ 2 dalies pristatymu savo gerbėjams.

Įspūdingame jubiliejiniame koncerte nuskambėjo net 30 kūrinių, kuriuos grojo, dainavo, šoko esami ir buvę „Tarškučio“ ugdytiniai. Siautulingame folkloro sūkuryje netrūko ir jautrių akimirkų – valso žingsneliu atsisveikinta su ansamblį greit paliksiančiais dvyliktokais, pasveikinta buvusi „Tarškučio“ choreografijos mokytoja Marijona Markevičienė, penkiametė Olivija iš Ukrainos atliko savo šalies dainą. Koncerte skambėjo liaudies, vadovų sukurti ar aranžuoti kūriniai, Dzūkijos krašto šviesuolės kompozitorės Genovaitės Švabienės, buvusios auklėtinės Dianos Moisejenkaitės sukurti kūriniai: ,,Upė“, ,,Svajos paukštė“, ,,Navatna polka“. Mažuosius šokėjus keitė jaunuoliai, studentus – pirmieji ansamblio šokėjai, tėvelių šokių grupė. Solo smuiku grojo iš Norvegijos atskridusi Diana Moisejenkaitė, skambėjo grupių ,,Digidu“ ir ,,Donna“ atliekamos dainos, atliekamos buvusių auklėtinių.

Dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ jubiliejinis koncertas – programos „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ platformos „Kylantys tiltai“ renginys.

Raminta Pangonienė

Alytaus jaunimo centro metodinio darbo vadovė

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *