Alytaus rajone ūkininkai jau pjauna miežius, pradeda kulti rapsus

 Alytaus rajone ūkininkai jau pjauna miežius, pradeda kulti rapsus

Skirtingose Alytaus rajono vietose jau pjaunami, o kai kur – net ir baigiami kulti žieminiai miežiai, jų rajone auginama palyginti nedaug – 333 hektarai (ha). Vis dėlto, ūkininkai sako, kad tikroji javapjūtė prasideda šiomis dienomis nuo žieminių rapsų, vėliau pereinant prie kitų grūdinių kultūrų.

2021 m. rajono žemdirbiai deklaravo auginantys beveik 60 tūkst. ha javų, tai 1336 ha daugiau negu 2020 m. Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjos Irmos Stenionienės žiniomis, šiemet pasėta beveik  5 tūkst. ha vasarinių javų ( kvietrugiai, kviečiai, miežiai, avižos), iš rudens buvo pasėta apie 18 tūkst. ha žiemkenčių (dominuoja žieminiai kviečiai, taip pat auginami kvietrugiai, miežiai, rugiai), apie 4,2 tūkst. ha žieminių rapsų. Sėjama ir kitų kultūrų: 1036 ha žirnių, 492 ha pupų, 347 ha grikių.

Alytaus rajone yra ir uogynų, kuriuos sudaro apie 130 ha deklaruotų plotų (šaltalankiai, šilauogės, juodieji ir raudonieji serbentai, braškės, avietės).

Žemės ūkio skyriaus vedėja I. Stenionienė džiaugiasi, kad ūkininkai suskubo laiku atlikti traktorių bei kombainų techninę apžiūrą, tad didieji laukų darbai tęsiami su techniškai tvarkingais žemės ūkio mechanizmais.

Daugiau žemdirbių imasi ir ekologinio ūkininkavimo. Šiemet buvo pateiktos 49 ekologinio ūkininkavimo paraiškos, o bendras deklaruotas ekologinės žemdirbystės plotas – beveik 4 tūkst. ha (2020 m. gauta 40 ekologinio ūkio paraiškų, įvertinti 36, o deklaruotas plotas siekė 2,6 tūkst. ha).


 Alytaus rajono savivaldybės informacija


Rašyti komentarą