Linkėdamas žmonių pagarbos Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas naujai išrinktiems seniūnaičiams įteikė pažymėjimus.  Seniūnaičiai pareigas eis trejus metus. Daugumai jų tai nebe pirmoji kadencija. 

„Jūs reikalingi ne tik valdžiai, bet ir žmonėms. Esate tarpininkai, kurie geriausiai supranta ir žino jų rūpesčius galite padėti išspręsti, atrodytų mažas, tačiau itin svarbias problemas. Jūs palengvinate darbą seniūnams. Linkiu Jums kantrybės siekiant kurti gražesnį rajoną“, – kalbėjo meras.  

Seniūnaičiai dirba visuomeniniais pagrindais, atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams. Kad seniūnaitis būtų išrinktas gyventojų apklausoje ar susirinkime, turėjo dalyvauti ne mažiau kaip 5 proc. seniūnaitijos gyventojų, turinčių balso teisę. Seniūnaičių rinkimai vyko šių metų balandžio ir gegužės mėnesiais.

Iš viso Alytaus rajone išrinkti 44 seniūnaičiai, tačiau Miroslavo seniūnijos Kumečių seniūnaitijos seniūnaičiui atsisakius įgaliojimų, nauji rinkimai vyks šių metų birželio pabaigoje. 

Aktyvumo ir „artimo gyvenimo su žmonėmis“ seniūnaičiams linkėjo Vyriausybės atstovė Alytaus apskrityje Ona Balevičiūtė. Renginyje dalyvavo mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas, administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė, jos pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, mero patarėjas Ramūnas Bielevičius. 

Apie seniūnaičio darbo svarbą, gebėjimą burti bendruomenę ir būti jos lyderiu, teisingą požiūrį ir bendravimą bei bendradarbiavimą, kalbėjo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentė Dalia Kutraitė-Giedraitienė.  

Alytaus rajone seniūnaičiai renkami nuo 2010 m