Alytaus rajone prasidėjo visą savaitę truksiantys renginiai, skirti Globėjų dienai paminėti. Šiandien Simno seniūnijoje įvyko apskritojo stalo diskusija „Vaikų globa: iššūkiai ir galimybės“, kurią moderavo  psichologas Tomas Lagūnavičius.

Į diskusiją apie vaikų globą susirinko seniūnai, Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, mokyklų, bendruomenių, vaiko teisų apsaugos tarnybos atstovai bei socialiniai darbuotojai.

Pasak VšĮ „Alytaus šeimos pagalbos centras“ direktorės Ingos Daugirdienės, savivaldybei ir  globėjams svarbiausia bendras tikslas - kad vaikai neaugtų globos įstaigose, o turėtų šeimas ir tikrus namus.

Šiuo metu  Alytaus rajone globojami (rūpinami)  99 vaikai.

Vienoje šeimynoje gali būti globojama nuo 4 iki 8 vaikų.

Rajone yra 8 budinčių globotojų šeimos,  jos šiuo metu globoja 10 vaikų (laikinoji globa).

49 globėjų (rūpintojų) šeimos augina  78 vaikus (nuolatinė globa).

Globos institucijose (vaikų globos namuose) dar yra 7 vaikai, iš kurių 4 - su negalia, 3 - paaugliai, iš jų jauniausiam - 14 metų.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas yra iškėlęs tikslą visiems tėvų globos netekusiems vaikams surasti globėjų šeimas. Savivaldybė jau penktus metus tęsia iniciatyvą paremti tuos žmones, kurie ryžtasi globoti vaikus, tačiau ne kiekviena šeima, kuri norėtų tai daryti, turi pakankamai pedagoginių žinių ir socialinių įgūdžių.

Šiuo metu Globėjų ir įtėvių mokymų bei konsultavimo programos Pagrindinės dalies kursus lanko 2 šeimos (4 asmenys). Specializuotus mokymus lanko 2 asmenys (1 šeima).

„Į globėjų paiešką turi įsitraukti bendruomenės, kurios geriausiai pažįsta savo žmones. Vaikų teisių apsaugos specialistai taip pat galėtų dažniau patarti, pakalbėti su žmonėmis, kurie nori tapti globėjais“,- sakė I. Daugirdienė.

Diskusijoje su psichologu Tomu Lagūnavičiumi kalbėta apie motyvaciją globoti našlaičius ar be tėvų rūpesčio paliktus vaikus. Moderatorius dalyviams pasakojo apie globos motyvacijos rūšis, taip pat kalbėta apie pagrindinius vaikų poreikius ir savybes, kurias privalo turėti globėjais norintys tapti asmenys.


Alytaus rajono savivaldybės informacija