Penktadienio popietę Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Alytaus apskr. VPK) vyko Atvirų durų diena, kurios metu buvo išsamiai ir įdomiai pristatytas įvairių policijos sričių darbas ir galimybės tapti policijos bendruomenės nariu.

Policijos profesiją ir studijų galimybes pristatė Lietuvos policijos mokyklos atstovai ir M. Romerio universiteto studentė, atliekanti praktiką Alytaus apskr. VPK. Toliau savo darbo specifiką aptarė Kriminalinės policijos biuro, Kriminalistinių tyrimų centro, Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ atstovai. Jaunuoliai po įvykusio pristatymo asmeniškai bendravo su jų dėmesį patraukusios srities atstovais ir domėjosi jiems aktualiais klausimais. Visuomenei Lietuvos Kelių policijos tarnyba pademonstravo tarnybinį automobilį „Audi“ ir joje įdiegtą greičio matavimo įrangą.

Renginio dalyvius taip pat sudomino išskirtinė Kriminalistinių tyrimų centro ir Alytaus Kriminalistinių tyrimų skyriaus pareigūnų ekspozicija. Jaunuoliai galėjo patys pabandyti atskirti tikras ir padirbtas įvairių valiutų kupiūras, brandos atestatus, sužinoti kas yra išlieja, pasidaryti pirštų ar plaštakos antspaudus. Be to, Alytaus apskr. VPK Reagavimo skyriaus pareigūnai pristatė policijos ekipuotę, demonstravo šaunamuosius ginklus ir tarnyboje naudojamas specialiąsias priemones. 

Alytaus apskr. VPK informacija