Šiemet minint atkurtos Lietuvos šimtmetį Lietuvos sporto muziejus ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo rašinių konkursą „Labiausiai įsiminęs Lietuvos šimtmečio sportininkas“.

Vasario 27 d. Lietuvos sporto muziejuje Kaune vykusioje mokslinėje – praktinėje konferencijoje buvo paskelbti šio jau dvyliktą kartą rengiamo konkurso nugalėtojai. Konkurse dalyvavo 105 moksleiviai iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Butrimonių gimnazijos auklėtiniai šiame konkurse dalyvauja jau devynerius metus ir kasmet pelno prizines vietas. Šiemet savo amžiaus grupėje laureate tapo 8 klasės mokinė Ugnė Vaičiūnaitė (mokytoja Irena Šimanskienė), o šeštokė Miglė Lukoševičiūtė (mokytoja Renata Balčiūnienė) pelnė II vietą jauniausiųjų amžiaus grupėje. Nugalėtojos buvo apdovanotos medaliais ir knyga bei atvirukų rinkiniu apie sportą. Kitiems dalyviams - III g klasės mokiniui Martynui Geniui (mokytoja I.Šimanskienė), I g klasės mokiniui Edvinui Slavinskui (mokytoja Dana Gecevičienė), septintokui Airidui Gudelaičiui ir penktokei Miglei Kmieliūtei (mokytoja R.Balčiūnienė)- buvo įteikti medaliai ir padėkos raštai.

Rašinių vertinimo komisijos nariai, kalbėdami apie konkurso dalyvių darbus, pasidžiaugė aukšta jų kalbos kultūra, mokinių minčių originalumu, savitomis įžvalgomis ir požiūriu į pasirinktą sportininką, gebėjimu vertinti ne vien statistinius sportininko pasiekimus, bet ir atskleisti jo asmenybės visapusiškumą.

Sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas sveikindamas moksleivius ir jų mokytojus džiaugėsi gausiu konkurso dalyvių būriu, noru domėtis Lietuvos sporto pasiekimais, sportininkais, garsinančiais savo šalį, atrasti juos sau kaip įkvepiančias tobulėti ir siekti užsibrėžto tikslo asmenybes.

Renginyje buvo diskutuota apie konkurso svarbą, mokiniai ir mokytojai pasidalino dalyvavimo konkurse patirtimi ir motyvacija rašyti, buvo įteikti apdovanojimai visų keturių amžiaus grupių nugalėtojams, išdalinti medaliai ir padėkos raštai kitiems dalyviams.

Renginio dalyviai apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, buvo pavaišinti saldžiomis vaišėmis.

Butrimonių gimnazijos ugdytiniai ir jų mokytojai nuolat dalyvauja įvairaus pobūdžio konkursuose, pasitikrina ir palygina savo gebėjimus kitų Lietuvos mokyklų kontekste.

Renata Balčiūnienė, Butrimonių gimnazijos mokytoja