Butrimonių gimnazijos bendruomenė – aktyvi sportinių renginių organizatorė ir dalyvė. Gimnazijos direktoriaus Valdo Valvonio iniciatyva nuolat ieškoma naujų sportinės veiklos įprasminimo būdų, gimnazijos bei seniūnijos bendruomenių nariams patrauklių ugdymosi bei užimtumo formų. Viena iš tokių – idėja Butrimonyse įprasminti Sendos Berenson vardą.

Butrimonių gimnazijos kraštotyros muziejuje lankėsi „Kauno fotografijos galerija“ darbuotojai Gintarė ir Jonas, rengiantys ir įgyvendinantys įvairaus žanro tarptautinius projektus. Šiuo metu Lietuvoje viešintys galerijos inicijuoto projekto dalyviai Abigail (Kalifornija) ir Glamo (Brazilija) taip pat domisi S.Berenson. Senda Berenson Abbott – pirmoji moterų krepšinio propaguotoja, pirmojo krepšinio vadovėlio moterims autorė. Tituluojama pasaulinio moterų krepšinio motina. Senda Valvrojenskaja gimė 1868 m. kovo 19 d. Butrimonyse (Alytaus r.). Būdama septynerių emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas. Tėvas pareikalavo, kad žmona ir vaikai Valvrojenskių pavardę pakeistų į Berenson ir taip atsisakytų bet kokių sąsajų su žydiška kilme. Anot Butrimonių gimnazijos kraštotyros muziejaus vadovės Danutės Anušauskienės, Senda Berenson su šeima gyveno name, stovėjusiame pačiame Butrimonių miestelio centre. Lydimi gimnazijos direktoriaus V. Valvonio ir istorikės D. Anušauskienės svečiai apžiūrėjo pastatą Butrimonių miestelio centre, kurio vietoje buvusiame name gyveno S.Berenson, aplankė holokausto aukų kapus Klydžionių kaime (Butrimonių sen.), aktyviai domėjosi Butrimonių miestelio bei jame gyvenusių žydų istorija.

Palikdami žinutę gimnazijos muziejaus atsiliepimų knygoje svečiai iš JAV įrašė: „Dėkojame už dalijimąsi turtinga istorija. Jūsų darbas itin svarbus šiandienos pasaulyje“. Abigail ir Glamo jau artimiausiu metu žada sugrįžti į Butrimonis ieškoti minčių ir idėjų S.Berenson veiklos įamžinimui.

 

Butrimonių gimnazijos informacija