Ir dabar linksmai apie niūrias žinias, kurios iš lūpų į lūpas sklando greičiau ir už visas žiniasklaidos priemones. Tai apie mane patį, kaip sirgau ir gal dar sergu korona virusu.

Spalio pabaigoje sužinojęs, kad prieš savaitę galėjau būti Covid-19 viruso židinyje, iškart dariausi tyrimą šios klastingos ligos nustatymui. Simptomus turėjau nežymius, kaip ir dažnas kiekvienas šį vėlyvą metų sezono laikotarpį; kaip gripo, paskaudėjo galvą, šiek tiek maudė kojų raumenis. Atrodė nieko baisaus, visa tai laikina.

Po pusantros paros buvo gautas teigiamas atsakymas, kad paimtame tyrime rasta viruso pėdsakų.

Jau nuo pat sužinojimo apie mano apsilankymą viruso židinyje, atsisakiau susitikimo savivaldybėje, niekur nevykau, perėjau į saviizoliaciją.

Po atsakymo pradėjau gydytis. Hm, gydytis poilsiu ir darbu prie savo mėgstamų veiklų, kaip senų a.a. Alytaus rajono šviesuolio Vlado Krušnos video archyvų analizės ir savo paties saviugdos, knygų skaitymo ir t.t.. Berods tą pačią pirmąją sužinojimo dieną praėjo ir visi simptomai, jaučiausi tikrai gerai. Galiu drąsiai pasakyti, kad apsirgęs  šiuo virusu, tai pailsėjau kaip žmogus, pilnavertiškai. Niekur nereikėjo skubėti ir anksti keltis. 

Po dešimties dienų, lapkričio 6-ąją, pakartotinis tyrimas parodė, kad testas – neigiamas.

Ir netrukus vėl oficialiai pradėjau dirbti Makniūnų ugniagesių komandoje. Kolega Juozas, su manimi darbe prieš tai praleidęs ne vieną parą kartu, saviizoliavosi taip pat. Bet jis neužsikrėtė, jo testo atsakymas buvo neigiamas.

Visa tai detaliai rašau, todėl, kad žmonės socialiniuose tinkluose komentuoja ir prigalvoja kaip kam geriau pavyksta. Tarkim, kad darbe vėmiau ir greitoji med.pagalba buvo išvežusi į ligoninę gydymui. Kitų baisenybių…Tai netiesa.

Negalvokite, kad kasdien korona virusu tūkstančiais užsikrečia toli kažkur Vilniuje ar toliau už jo, o čia Dzūkijoje - tik galbūt vienetai. Aplinkui mus jau daug sergančių ir nešiotojų. Paprasčiausiai Jis - nematomas priešas ir gali būti visokios formos. Kaip man vos juntamas, o kitiems - labai žymus. Sirgti juk nėra nusikaltimas ir… šia liga taip pat. Paprasčiausiai gyvenkime ir saugokime vieni kitus. Viskas bus gerai. Tuo labai tikiu.

O aš... ir toliau dirbu ką moku ir galiu.

Danielius Jakubavičius