Profesinio mokymo nauda šalies ekonomikai ir valstybės konkurencingumui neabejojama. Tačiau Švietimo ir mokslo ministerijai diskusijų kelia profesinių mokymo įstaigų mokinių skaičius ir ugdymo programų kokybė. Vieša paslaptis, kad  profesinės mokyklos nesurenka mokinių, o dalis ruošiamų specialistų verslo ir darbdavių poreikius ne visuomet atitinka.   

Švietimo ir mokslo ministerija planuoja reformuoti profesinį ugdymą. Simne siūlo: profesinio mokymo įstaigą likviduoti arba padaryti Alytaus profesinio rengimo centro filialu, arba steigti jungtinę mokyklą kartu su Simno gimnazija. O Daugų technologijų ir verslo mokyklai, ministerija mato du kelius: steigti jungtinę mokyklą kartu su Daugų Vlado Mirono gimnazija arba verslo mokyklą prijungti prie Alytaus profesinio rengimo centro. 

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė susitiko su švietimo ir mokslo ministro patarėju Mariumi Ablačinsku padiskutuoti dėl profesinio mokymo pertvarkos. 

Alytaus rajono savivaldybės siūlomą idėją, kaip pertvarkyti profesinio ugdymo organizavimą Simne ir Dauguose,  švietimo ir mokslo ministro patarėjui Mariui Ablačinskui pristatė meras Algirdas Vrubliauskas: 

„Alytaus rajono savivaldybė mato racionalią galimybę Daugų Vlado Mirono gimnazijai ir Simno gimnazijai gauti licenciją vykdyti profesinį mokymą, tuomet mokiniai gimnazijose įgytų ir profesinį išsilavinimą.  Profesijos mokytojams būdų sudarytos galimybės pereiti dirbti į gimnaziją, o profesinės mokyklos mokymo bazė galėtų būti perduota gimnazijai teisės aktų nustatyta tvarka.“ 

Meras pažymėjo, kad bet kuriuo atveju ministerija siekia reformuoti profesinį mokymą, tik kokį kelią ji pasirinks? 

Pasak A. Vrubliausko, rajono gimnazijos Simne ir Dauguose sudarytų galimybę rajono gyventojams įgyti kokybišką bendrąjį ugdymą ir konkurencingą profesinį mokymą kuo arčiau gyvenamosios vietos. 

Švietimo ir mokslo ministro patarėjui Mariui Ablačinskui Alytaus rajono savivaldybės idėja profesinį ugdymą pertvarkyti, gimnazijoje įkuriant profesinio mokymo klases, priimtina. Jis pažadėjo ją perduoti ministerijos atsakingiems specialistams svarstyti. 

Alytaus rajone veikia dvi profesinio rengimo įstaigos: biudžetinė, Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis išlaikoma Simno žemės ūkio mokykla ir viešoji įstaiga „Daugų technologijų ir verslo mokykla“, kurios viena iš dalininkių yra ir Alytaus rajono savivaldybė. Be rajone veikiančių rofesinio mokymo įstaigų  Alytaus mieste profesinį mokymą organizuoja Alytaus profesinio renginio centras. 

Artimiausiu metu meras A. Vrubliauskas inicijuos susitikimą su Simno ir Daugų profesinio ugdymo įstaigų bendruomene, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija