Druska ant žarijų, kadagio šakelė, kantrybė ir kitos gudrybės, kurias gyventojai naudoja, ruošdami maistą ant ugnies – vieną jų išbandyti žada ir Vytaras Radzevičius

 Druska ant žarijų, kadagio šakelė, kantrybė ir kitos gudrybės, kurias gyventojai naudoja, ruošdami maistą ant ugnies – vieną jų išbandyti žada ir Vytaras Radzevičius

Kai, rodos, kiekviena šventė ar vakarėlis šiltuoju metų laiku Lietuvoje neapsieina be dūmų ir kepamo maisto kvapo, natūralu, kad ir skirtingų receptų bei kepimo būdų – taip pat gausybė. Apklausa rodo, kad didžioji dauguma gyventojų – maždaug 82 proc. – dažniausiai grilio patiekalams renkasi šašlykus. Tačiau net ir šio klasikinio, visiems gerai žinomo patiekalo paruošimo būdai ir įvairios kepimo technikos skiriasi: vieni kuo nors laisto mėsą, kiti beria druską ant žarijų, treti nė per žingsnį nesitraukia nuo kepsninės.

Gyventojų patarimus apie maisto ruošimą ant ugnies „Lidl“ užsakymu surinko bendrovė „Norstat“, o juos pakomentuoti pakvietėme tikrą grilio entuziastą, kulinarą, keliautoją Vytarą Radzevičių.

Dėmesingas kepimas ir firminiai receptai
Vienas dažniausių patarimų, kuriais dalijasi gyventojai – turėti kantrybės. Žmonės sako, kad gardžios mėsos iškepti nepavyks, jei bus skubama, blaškomasi, o grilis ar šašlykinė ilgiau liks be priežiūros.

„Turbūt niekas nesiginčys, kad jei mėsa bus kepama skubant, labai lengva ją sudeginti arba perkepti. Tą pabrėžia didžioji dauguma respondentų, sutikusių pasidalinti savo maisto ant ugnies ruošimo gudrybėmis. Smagu matyti, kad ne mažiau dėmesio grilio meistrai skiria ir gerai nuotaikai bei kompanijai. Kaip itin svarbų sėkmingo patiekalo ingredientą tą nurodo dažnas apklaustasis. Tačiau čia atkreipčiau dėmesį, kad svarbu neužsikalbėti su bičiuliais, jei jau pradėjote kažką kepti“, – sako, „Lidl grilio talentai“ laidos vedėjas V. Radzevičius.

Kalbant apie maisto, o ypač mėsos, paruošimą kepimui – gyventojų nuomonės itin išsiskiria. Vieni rekomenduoja naudoti kuo mažiau prieskonių, kiti – dalinasi savo firminiais receptais. Pavyzdžiui, pataria mėsą marinuoti tik sausai, jokiais būdais nenaudoti svogūnų, kiti be jų – niekaip neapsieina. Taip pat kai kurie respondentai siūlo būtinai marinatui naudoti mineralinį vandenį. Ne vienas kepėjas atkreipia dėmesį ir į tai, kad mėsą, prieš paliekant marinuotis, reikia gerai išmasažuoti.

Vytaras ragina nebijoti naujovių ir sako, kad vieno geriausio mėsos paruošimo būdo nėra, todėl nenuostabu, kad gyventojus nuomonės bei patarimai taip išsiskiria.

Malkos ar anglys?
Atskiras stovyklas būtų galima suformuoti ir iš tų grilintojų, kurie visada kepimui renkasi tik anglis, o priešingoje pusėje būtų malkų entuziastai. Dėl vieno sutartų abi pusės – svarbu gerai įkaitinta ir tinkamos temperatūros kepsninė, grilis ar šašlykinė. Gyventojai perspėja neskubėti pradėti kepimo proceso, kol anglys neįkaito arba malkos pakankamai neįsidegė.

Taip pat nereikėtų ignoruoti ir malkų sausumo – norint gerai iškepti grilio patiekalus, malkos turi būti sausos. Skirtinga mediena taip pat gali lemti vis kitokį maisto skonį ir kepimo patirtį.

„Įdomu, kad ne vienas apklaustasis minėjo, jog ant žarijų beria druską. Tai gana žinoma gudrybė, tačiau dar ne visi ją naudoja. Jei rupios druskos pabersite ant žarijų prieš pradėdami kepti mėsą, galėsite būti tikri, kad išbėgantys riebalai neįžiebs naujos liepsnos“, – pastebi V. Radzevičius.

Jis žada būtinai išbandyti ir vieno apklausos dalyvio paminėtą patarimą – ant malkų ar žarijų, kepant šašlykus, užmesti kadagio šakelę. „Jau seilės varva įsivaizduojant, kokį papildomą kvapą ar skonį kadagys gali priduoti. Čia bus šios vasaros mano grilio iššūkis“, – sako „Lidl“ šefas.

LIDL informacija


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių