Rūta Averkienė

Vienas iš pagrindinių šį šeštadienį, rugsėjo 29 dieną, Varėnoje šurmuliuosiančios Grybų šventės „Geltona, Žalia, Raudona“ akcentų – Marcinkonyse vyksiantis grybavimo čempionatas Varėnos rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Mero Algio Kašėtos įsteigta juodosios keramikos taurė sukurta ir jau laukia šešioliktojo Lietuvos grybavimo čempionato nugalėtojų. Šiųmetė taurė papuošta užrašu „Mero taurė“ ir grybų formos akcentais.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta kviečia visus aktyviai dalyvauti grybavimo čempionate. „Maloniai kviečiu šį šeštadienį susitikti grybinguose Marcinkonių miškuose! Jame galėsite ne tik grybų prisirinkti, bet ir turėsite puikią galimybę pasivaržyti dėl mano įsteigtos taurės, kurią į namus išsiveš daugiausia grybų radusi grybautojų komanda. Be originalių dovanų, žinoma, neliks ir kiti čempionato dalyviai. Laukiu Jūsų grybavimo čempionate ir linkiu sėkmingo grybavimo“.

Pagal specialų užsakymą pagamintos įspūdingos, didesnės nei pusės metro taurės bei kitų Grybų šventės suvenyrų autorius kaip ir kasmet – Zakavoliuose gyvenantis ir kuriantis juodosios keramikos meistras Petras Pretkelis. Grybavimo čempionato nugalėtojams skirtą taurę bei kitiems grybavimo čempionato dalyviams skirtus suvenyrus jis kuria jau penkioliktus metus. Taurės autorius P. Pretkelis sako, kad grybavimo čempionatui kurti taures ir suvenyrus jam yra ypač malonu. Nors kasmet taurės akcentas–grybai, tačiau kaskart ją sukuria vis kitokią.

Šiais metais gražiausi Dzūkijos pušynai nelepina grybais ir uogomis, tačiau sudalyvavę grybavimo čempionate tikrai nesigailėsite. Išbandykite jėgas ir laimėkite pagrindinį prizą – puikią juodosios keramikos taurę!

Į čempionatą jau galite registruotis el. p. vaida.naruseviciute@varena.lt arba tel.

(8 310) 52 434. Čempionatas vyks rugsėjo 29 d. nuo 7 val. ryto Marcinkonyse.

Varėniškiai, puoselėdami gražią tradiciją, kasmet rugsėjo pabaigoje Varėnoje surengti didžiausią Varėnos krašto renginį, rugsėjo 29 dieną svetingai laukia atvykstančių iš visų Lietuvos kampelių ir užsienio! Šventė dalyvius neabejotinai pasitiks puikiu rudenišku oru ir gera nuotaika.