Velykos –gražiausia pavasario šventė. Tai tikėjimo, žmogaus ir gamtos atgimimo, saulės ir vilties šventė. O Velykų simbolis –margutis, kuris siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu. Senovės lietuviams Velykos buvo didžioji pavasario šventė – gamtos prabudimo metas. Atėjus krikščionybei ši šventė sutapatinta su Kristaus prisikėlimu. Nuo seno žinoma, kad viskas, kas yra padėta ant Velykų stalo, turi gilią prasmę, simbolizuoja ne tik gamtos prabudimą, ateinantį pavasarį, bet ir pilnatvę, gausą, geresnį gyvenimą.

Labai džiaugiamės galėdami pristatyti skaitytojams tautodailininkės, daugelio regioninių, respublikinių ir tarptautinių renginių dalyvės ir laureatės, alytiškės Audronės Lampickienės margučių parodą, kuri daugiau kaip keturiasdešimt metų margina margučius vašku. Tai šeimos tradicijų tęsinys, nes marginimo paslaptis perėmė iš savo mamos.

Tai unikali galimybė pamatyti šios talentingos autorės darbus, kuriais grožėjosi ne tik Lietuvos, Pabaltijo šalių gyventojai, bet darbai buvo eksponuoti Tarptautinio krikščioniškojo universiteto (ICU) muziejuje Tokijuje bei Hangdžou mieste Kinijoje, II Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos šalių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų forume.

Įsibėgėjus pavasariui bei prasidėjus Didžiajai savaitei kviečiame į Krokialaukio biblioteką pasigrožėti tautodailininkės Audronės Lampickienės numargintais tikrais, gražiausiais margučiais, o to negalintiems padaryti - aplankyti virtualią parodą „Gyvybės simbolis – margutis“ Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Facebook paskyroje.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė

Jolita Vaičiulienė