Varėnoje praūžė nuotaikinga, įdomi, tradicine tapusi jaunimo šventė-konkursas „Maišatynė 2018“. Šiais metais jaunimas varžėsi pagal temą „Cirkas – tai aš!“. Cirkas – meno šaka, grindžiama triukais ir fokusais. Tai gyvenimo būdas, nešantis žmonėms džiaugsmą, grožį ir šventę. Konkursas vyko dvi dienas ir jame rungėsi keturios komandos: Varėnos „Ąžuolo“ komanda „Cirkas be pinigų“, kuriai vadovavo Tatjana Žilinskienė, o jai talkino Daiva Pelėdaitė, Marcinkonių jaunimo klubas „Spiečius“, vadovaujamas Rimutės Avižinienės, Matuizų pagrindinės mokyklos komanda „Romantikai“, vadovaujama Daivos Kielienės, ir Varėnos technologijos ir verslo mokyklos komanda „Širdukai“, vadovaujama Angelės Malinovskienės. Šventę režisavo Tomas Kizelis.  Renginį vedė  Ūlė Julija Masteikaitė, Orinta Krivaitė ir Evelina Stonytė. 

Šiais metais komandos turėjo prisistatyti su triukais ir magiškais fokusais, atlikti mini etiudą „Mes akrobatai“ bei pavirsti dresuotais cirko gyvūnais tema „Žmogus gali būti bet kokiu cirko gyvūnu“ ir triumfuoti muzikiniame numeryje „Aš laukiu cirko“. Jaunimas meistriškai šėlo ir stebino nuotaikingomis improvizacijomis bei smagiais triukais. Pertraukų metu žiūrovai mėgavosi muzikiniais pasirodymais. Penktadienį juos dovanojo šokių studija „Dosado“ ir atlikėja Patricija Mickutė, o šeštadienį triukus demonstravo „Baltijos cirkas“,  muzikine dalimi džiugino I. Čapaitis su grupe „Grūda“ ir visų mylimas Vidas Bareikis.  Jo žiūrovai lengvai nenorėjo paleisti, tad ne vieną dainą atlikėjas kartojo ir dainavo kartu su publika. 

Šeštadienį komandų pasirodymus vertino kompetentinga komisija: Valstybinio jaunimo teatro aktorius Nerijus Gadliauskas, garsi kino ir teatro aktorė Redita Dominaitytė, Matuizų humoro grupės vadovė bei daugelio renginių režisierė  Irena Čaplikienė, Matuizų humoro grupės aktorė Janina Gecevičienė, Varėnos viešosios bibliotekos darbuotoja Indrė Kondratavičiūtė.  Komisija visą vakarą atsakingai vertino komandų pasirodymus. Ji ne tik gyrė jaunuosius talentus, bet ir davė vertingų patarimų ateičiai. Pasirodymai vertinti pagal šiuos kriterijus: idėjos originalumas, atlikimo profesionalumas, artistiškumas, meniškumas, sceninė kultūra, estetinis vaizdas, šmaikštumas, žaismingumas, geras humoras, išradingumas, temos atitikimas. 

Dalyvius ir visus susirinkusiuosius pasveikino Varėnos rajono meras Algis Kašėta. Rajono vadovas džiaugėsi unikalia, išskirtine jaunimo švente, dėkojo dalyviams ir organizatoriams už puikų renginį. Meras Algis Kašėta paskelbė geriausius atlikėjus – merginą ir vaikiną. Jais tapo komandos „Romantikai“ narė Emilija Pikutytė, komandos „Cirkas be pinigų“ narys Arnas Saulynas. Jaunieji talentai žavėjo savo artistiškumu, laisvumu ir gebėjimu bendrauti su publika. 

Visos komandos komisijos buvo pastebėtos ir įvertintos. Skirtos specialios nominacijos. Žaismingiausia komanda pripažinta komanda „Širdukai“,  šmaikščiausia – „Spiečius“, artistiškiausia – „Romantikai“. Geriausia komanda pripažinta „Cirkas be pinigų“. Jai teko pagrindinis prizas. Visi dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų dovanomis ir dideliu „Maišatynės“ tortu. 

Agness Wee ir Solveigos Žukienės nuotraukos

Solveiga Žukienė

Varėnos rajono savivaldybės administracijos 

Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė