Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje, 5 dienas vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) organizuojami masinio futbolo kursai. Užsiėmimus vedė lektorius iš užsienio Jamie Houchenas, o kursuose dalyvavo futbolo entuziastai iš įvairių Lietuvos miestų.

Pagrindiniai kursų uždaviniai – suvienyti masinio futbolo aktyvistus dėl bendro tikslo, suteikti jiems reikiamų žinių. Pasibaigus kursui, treneriai  įgytas žinias ir patirtį perduoda savo kolegoms bei toliau aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje skatindami vaikų susidomėjimą futbolu.

Visą darbo savaitę trukę mokymai buvo vainikuoti renginiu, kuriame atsiskleidė trenerių įdėtas darbas. Kursų dalyviai nuo pat ankstaus ryto ruošė stadioną, kuriame gausus vaikų būrys vėliau dalyvavoje įvairiuose žaidimuose. Instruktorius  J. Houchenas paskutinę kursų dieną įvertino trenerių motyvaciją ir įgūdžius.

„Į renginį susirinko apie 100 vaikų, tad kiekvienas treneris tiek atskirai, tiek komandoje galėjo parodyti kokios naudingos informacijos bei žinių pasisėmė kursų metu. Kadangi tenka daug keliauti ir vesti tokius kursus įvairiose šalyse, galiu teigti, jog čia susibūrę treneriai yra itin motyvuoti, aktyvūs bei imlūs. Šis renginys buvo jų pasiekimas ir jų įdirbis“ – po renginio mintimis dalijosi lektorius J. Houchenas.

Po įvykusio renginio kursų dalyviai susirinko į paskutinį susirinkimą, kuriame aptarė įspūdžius bei klaidas. Pasak lektoriaus J.Houchen, nebuvo nesėkmių ir viskas vyko sklandžiai: „Treneriai labai greitai įsisavino informaciją ir yra itin gabūs futbolo entuziastai.“

Šiuose futbolo mokymuose Alytaus regionui atstovavo Alytaus r. Butrimonių gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas, futbolo entuziastas, šios ugdymo įstaigos direktorius Valdas Valvonis. Jis teigė, kad buvo pasiūlyta daugybė įvairių idėjų, kaip sudominti vaikus futbolo aikštėje. Ne tik prisiminti jau užmiršti pratimai, bet išmokta ir naujų. Didelis dėmesys skirtas ne tik fizinei veiklai, bet ir mažųjų futbolininkų psichologiniam rengimui, pedagoginėms  žinioms. Neabejotina kursų nauda, o naujovės bus pritaikytos organizuojant įvairius masinius futbolo ir kitų sporto šakų projektus bei festivalius.

 

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos ir LFF informacija