Motiejus Baublys – 24 metų varėniškis, nestokojantis  geležinės kantrybės,  patyręs krepšininkų autografų medžiotojas, savo kolekcijoje sukaupęs per 350 parašų, tarp jų ir Ballų šeimos narių, Varėnos viešojoje bibliotekoje atidarė pirmąją savo kolekcijos parodą „Medžioklės ypatumai“: 1 bibliotekos – Lietuvos krepšinio klubų krepšininkų marškinėliai, 2 – pasaulio sportininkų nuotraukos su autografais.

Spinduliuojantis šypseną ir geras emocijas Motiejus dalijosi „medžioklės“ patirtimi, džiaugėsi jos rezultatais. Pirmąjį parašą gavo Druskininkuose 2011 m. birželio mėnesį, kai žaidė Lietuvos U20 rinktinė prieš bendraamžius iš Brazilijos. Jono Valančiūno karta pirmoji pasirašė ant plakato.

 Vaikinas  kruopščiai ruošiasi parašų rinkimui, atsirenka įdomiausias krepšininkų nuotraukas internete, pasidaro jas fotoateljė (nuotraukos gražiau ir patogiau, dėl to atsisakė plakatų iš žurnalų), apsiginkluoja kokybiškais markeriais ir  pirmyn... Ilgiausiai, net 4 valandas, jis laukė Lino Kleizos. „Su draugais nuvykome į Druskininkus, ten buvo apsistojusi Lietuvos vyrų rinktinė. Sužinojome, kuriame viešbutyje, keletą parašų gavome lauke, vėliau prie registratūros ant staliuko išsidėliojome visas nuotraukas, markerius. Sulaukėme visų, gavome visus parašus, tik ne Lino Kleizos. Draugai siūlė važiuoti namo, bet aš nepasidaviau, registratūros darbuotojos šypsojosi ir sakė, kad mes kantrūs. Ir mes sulaukėme, po keturių valandų laukimo viešbučio fojė. Paskutinis parašas uždėtas ir mes laimingi su nuotykiais keliaujam namo“, prisiminė Motiejus.

Brangiausio ir jam mieliausio parašo vaikinas negali išskirti, visi jam brangūs. Ne naujiena, kai žaidėjai atsisako pasirašyti. Dažniausiai taip elgiasi amerikiečiai. Kitų šalių atstovai parašų medžiotojus sutinka geranoriškai, kartais net pabendrauja. Bet tam yra viena taisyklė – parašo geriausia prašyti ne prieš, o po rungtynių. Paprastai prieš jas krepšininkai stengiasi susikaupti, bendrauja nenoriai. Taip nutiko ir tuomet, kai rungtyniauti su Kauno „Žalgiriu“ atvyko Atėnų „Panathinaikos“: vienas žaidėjas oro uoste atsisakė pasirašyti, nes nešė lagaminus, o kitas net nežiūrėdamas kažką brūkštelėjo ant nuotraukos, o tokių parašų Motiejus nelabai vertina.

Kelis šimtus parašų surinkęs Motiejus jau renkasi, kurio prašys pasirašyti. Tarkim, kai „Lietuvos rytas“ rungtyniavo su Sankt Peterburgo „Zenit“, jis paprašė tik trijų varžovų komandos žaidėjų parašų.

Kolekcionierius bendrauja ir su kitais parašų rinkėjais, dalijasi informacija, kada atskris komandos, kuriame viešbutyje apsigyvens, kada vyks į treniruotes. Kai į Kauną turėjo atvykti viena tituluočiausių Europos komandų Madrido „Real“, Motiejus pradėjo ruoštis dar prieš savaitę. Jis išsispausdino septynias nuotraukas. Atvyko į Kauną likus dviem valandoms iki rungtynių, kad prie viešbučio, kuriame apsistoję „Real“ žaidėjai, susimedžiotų kelių parašus ir taip palengvintų medžioklę po rungtynių. Prie viešbučio laukė keletas autografų medžiotojų, Motiejus išsiaiškino, ko tikėtis iš kylančios krepšinio žvaigždės slovėno Lukos Dončičiaus, – ar jaunuolis išpuikęs, sunkiai pasirašinėja? Nors kolegos tikino, kad jaunas žaidėjas neišpuikęs, buvo sunku patikėti. Pirmasis jam pasirašė Felipe Reyesas, po jo pasigavo Jaycee Carrollą ir Diną Radončičių. „Ir staiga žiūriu: ateina žaidėjas, dėl kurio, galima sakyti, ir važiavau į Kauną – L. Dončičius“, – pasakojo M. Baublys. L. Dončičius nesispyriodamas pasirašė Motiejui ir kitiems aistruoliams, nusifotografavo. Smagu, kad jaunuolis, laimėjęs Europoje viską, kas svarbiausia, yra toks paprastas. Į „Žalgirio“ ir „Real“ rungtynes tada nėjo, stebėjo jas kavinėje per televizorių. Po rungtynių sunkiai, bet gavo Rudy Fernandezo, Gustavo Ayono ir Jeffery Tayloro parašus.

Motiejui suprantama situacija, kodėl Eurolygos komandų krepšininkai po apsilankymo Kaune vengia dalyti parašus. Kauniečiai įsukę savotišką verslą – jie žaidėjams pakiša ne vieną, o dešimt nuotraukų. Paskui jas parduoda.

Sugalvojęs, kad reikia ir aprangų kolekcijos. Sėdo prie kompiuterio ir parašė visiems krepšininkams, kuriuos turėjo „Facebook“ drauguose, žinutę: „Sveikas, gal turi kokią aprangą, kurios nenešioji? O gal sportbatį, kurio daugiau neapsiausi ir jis guli spintoje? Galbūt nori prisidėti ir padovanoti savo inventoriaus dalelę man? Ateityje planuoju sukurti nedidelį muziejų!“ Atsakymą atsiuntė per 10 krepšininkų. „Vieni aprangas įteikdavo atvažiavę į Vilnių žaisti rungtynių, su kitais specialiai susitardavau, kur susitikti, juk gauti tiesiai iš krepšininko žymiai smagiau! Kitos emocijos!” Sakė itin dėkingas Jonui Elvikiui, Steponui Babrauskui, Žygimantui Šeštokui.

„Kartais atsiverčiu, pasižiūriu parašus, prisimenu istorijas, kaip juos rinkau. Bet noriu, kad ir kiti juos pamatytų, todėl surengiau šią parodą“, – džiaugėsi Motiejus.

Parodoje apsilankęs Varėnos rajono meras Algis Kašėta, gavo Motiejaus padėką su Jono Valančiūno autografu, bibliotekos direktorius Eitaras Kazimieras Krupovičius – Donato Motiejūno, renginių organizatorė Indrė Kondratavičiūtė – Manto Kalniečio, įdomiausių klausimų autorius Dovydas – Kevino Pangoso.

Daiva Armonienė, Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė