Šiais, 2021-aisiais metais, sausio 13-oji ypatinga. Švenčiame 30-ąją Laisvės gynėjų dieną ir minime ją virtualiomis priemonėmis.

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcis skyrius šiai ypatingai dienai paminėti skirtas veiklas pradėjo jau išvakarėse. Pradinių klasių mokiniai piešė piešinius, kuriuos siųs piešinių konkursui „Laisvės karta sako jiems AČIŪ“. Vyresnių klasių mokiniai visą savaitę pasirinkta technika gamino Laisvės gynėjų dienos simboliu tapusius neužmirštuolių žiedus, kuriuos sudėjo į koliažą „30 neužmirštuolių Sausio 13-ajai“. Lietuvių kalbos ir literatūros pamokose 5-10 klasių mokiniai internete ieškojo eilėraščių, skirtų Sausio 13-osios įvykiams atminti, nuotraukų, tinkančių šiuos eilėraščius iliustruoti, ir kūrė skaidres „Krauju pakrikštyta mūsų laisvės dvasia!“.

Sausio 13-osios rytą mokyklos bendruomenė prisijungė prie kasmetinės Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti akcijos “Atmintis gyva, nes liudija”. Lygiai 8-ą valandą ryto žvakelės buvo degamos mokyklos, mokinių ir mokytojų namų languose. Nuotraukas apie šias veiklas talpinome skyriaus facebook puslapyje.

Kiekviena sausio 13-oji mums primena, kad tik sutelkę jėgas galime nugalėti priešą. Tikimės, kad taip pat sutelkę jėgas nugalėsime ir nematomą priešą, kuris verčia mus būti namuose ir riboja mūsų laisvę veikti. Bet net ir būdami namuose prisimename, džiaugiamės ir didžiuojamės, nes ši diena yra Lietuvos diena, mūsų visų Laisvės diena! Sveikiname visus su 30-uoju LAISVĖS gimtadieniu!

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus informacija