Sausio 19 d., trečiajį mėnesio savaitgalį,  Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1-4-ų klasių mokiniai su mokytojomis važiavo į VI-ąją paukščių ir gyvūnų parodą ,,PET SHOW LIETUVA“, kuri vyko Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone.
Organizatoriai kvietė mokinius, kuriems rūpi gyvoji gamta, dalyvauti piešinių konkurse ,,Balandis, višta ir triušis“. Pradinukai noriai piešė paukščius ir triušius. Visi piešinių autoriai galėjo nemokamai aplankyti parodą, o apsilankę joje gavo knygų iš fondo ,,ŠVIESKIME VAIKUS“.

      Parodoje vaikai ne tik apžiūrėjo dekoratyvinius paukščius ir gyvūnus, bet galėjo dalyvauti ir orientaciniame žaidime, kurį paruošė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos  dėstytojai ir studentai, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus edukacinėje programoje „Apie paukštį ir jo plunksnas“ (edukatorė Lina Marmaitė) beiedukacinėje piešimo programoje. Iškilmingame parodos atidarymebuvo apdovanoti  piešinių konkurso nugalėtojai ir paskelbti Lietuvos rekordai: gausiausia vaikų piešinių su gyvūnais paroda, rekordinė skulptūrėlių su vištiniais paukščiais ekspozicija ir lankų sukimas.Be to, vaikai nemokamai stebėjo ,,Cirko sala“ pasirodymą su balandžiais ir kitais gyvūnais, o po pasirodymo apžiūrėjo parodą, kurioje buvo eksponuojami paukščiai, triušiai bei konkurso ,,Balandis, višta ir triušis“ autorių darbai. Visus sužavėjo įdomi paroda, kurioje didelė balandžių,vištų, žąsų, ančių, kitų retai sutinkamų naminių paukščiųbei gyvūnų rūšių ir veislių įvairovė.Kiekvienas galėjo nemokamai pasidaryti nuotraukų ne tik su įvairių rūšių  paukščiais bei gyvūnais, betir jų augintojais.
Į namus mokiniai vyko kupini įspūdžių ir džiaugėsi, kad galėjo apsilankyti šioje parodoje. Tokios parodos – puikus būdas ugdyti jaunuosius gyvosios gamtos mylėtojus.

 

Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus informacija