Alytaus rajono savivaldybė vykdo gaisrų prevencinę  akciją ir kartu su ugniagesiais gyventojų namuose įrengia dūmų detektorius. Iki Kalėdų planuojama išdalinti 750 įrenginių.

Alytaus rajono Venciūnų kaime gyvenančiai daugiavaikei Krugelių šeimai – vienai pirmųjų padovanotas dūmų detektorius. Kartu su ugniagesiais, kurie pritvirtino ir išbandė įrenginį, juos aplankė savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktoriaus pavaduotojas  Virgilijus Pranskevičius, seniūnė Irma Stenionienė.

Rajono meras A. Vrubliauskas tikisi, kad savivaldybės skirtos lėšos dūmų detektoriams apsaugos gyventojus nuo gaisrų, kurių pasekmės būna labai skaudžios. „Gaisrininkai padės dūmų detektorius pritvirtinti, apmokys, kaip jie veikia, tuo pačiu papasakos ir apie dūmtraukius, kaip juos prižiūrėti. Rajone dėl gaisro yra buvę skaudžių nelaimų. Tikimės, kad dūmų detektoriai padės jų išvengti“, – sakė rajono meras A. Vrubliauskas.

Nors dūmų detektorius namuose gyventojams reikia turėti nuo gegužės mėnesio, tačiau ne visi juos įsirengę. Prietaiso nebuvo ir venciūniškių Krugelių namuose. Pasak Elenos Krugelienės, katilinė yra rūsyje, iki šiol jokių problemų nebuvo. „Būsime saugesni turėdami dūmų detektorių“, – sakė moteris ir dėkojo už dovaną.

„Yra žmonių, kurie mano, kad ugnis juos aplenks ir nelaimė neaplankys, todėl dūmų detektorių ir neturi“, – sako Alovės seniūnė I. Stenionienė.

Šioje seniūnijoje numatyta išdalinti dūmų detektorių maždaug 15 šeimų – vienišiems, senyvo amžiaus gyventojams, socialinių problemų turinčioms, nepilnamečius vaikus auginančioms šeimoms. „Detektorius jų namuose įrengsime prieš šventes, tad ir šventės bus saugesnės“, – tikisi seniūnė I. Stenionienė.

Iš viso rajone bus išdalinta 750 dūmų detektorių. Jiems nupirkti 3000 eurų Alytaus rajono priešgaisrinės apsaugos tarnybai skyrė Alytaus rajono savivaldybė iš visuomenės saugumo projektams skirtų lėšų.

Alytaus rajono savivaldybės informacija