Danielius Jakubavičius

Liepos mėn. 20 d. jau 17-ąjį kartą Punioje vyks puiki "Oninių" šventė į kurią tikimasi pritraukti daugybę žmonių iš įvairiausių kraštų, nes atlikėjai ir vėl bus išskirtiniai: kapelos „Laumena“, „Punelė“, „Nemunėlis“, šokėjų ansamblis iš Alytaus „Miestelėnai“, garsios kviestinės grupės „Dreams“, Thundertale“ ir „2Donatai“.

Punios seniūnas Gintautas Laukaitis sako, jog šių metų šventė Punioje bus jau septyniolikta. O gimė paprastai... 2002 m. pavasarį iš savivaldybėje vykusio pasitarimo grįžęs meno vadovas Gintautas Šmitas jam prasitarė, jog rajone bus pradėtos rengti Joninių šventės, todėl reiktų pagalvoti kaip jas geriau čia suorganizuoti. Pasak seniūno, jam tada iškart kilo geresnė mintis apie Onines, nes Punios seniūnijoje tuomet gausu buvo Onų, net apie 78 (šiuo metu apie 40)!

Taip ir prigijo…. Jei pirmose Oninėse, kuriose paklausyti “Jieznelio” kapelos atvyko vos apie 50 žmonių, antrose “Brolių Juozapavičių” apie šimtas, tai jau paskutinėse aštuoniose su garsiausiomis grupėmis skaičiuojama iki kelių tūkstančių žiūrovų. Visgi “Oninių” šventės pagrindinis akcentas niekada nesikeitė ir nesikeis, tai senų rugiapjūtės tradicijų, šventos duonelės pagerbimas ir žinoma visų atvykusių Onų pasveikinimas.

G.Laukaitis į klausimą kodėl taip anksti organizuoja šią šventę, kai Onos vardadienis bus tik po šešių dienų, atsakė, jog jie nuo seno laikosi senos savo taisyklės rengti šią šventę paskutinį penktadienį prieš Onas. Todėl ir mūsų išeiviai gyvenantys užsienyje bei pastovūs šventės svečiai tai žinodami ruošiasi šiam renginiui iš labai anksti…

Tad visus kviečiame ir laukiame apsilankant šioje šventėje!