Danielius Jakubavičius

Simno miesto cente žydi gėlės, kvepia kava, akį traukia dovanos. Kažkada buvusios knygyno patalpos virto gėlių oaze ir šeimos Editos ir Žydrūno Rimkų verslu. „Lauvekos“ parduotuvę žino ne tik simniškiai, Simno seniūnijos gyventojai, bet ir aplinkinių seniūnijų žmonės. O viskas prasidėjo nuo gedulo vainikų.

E. Rimkienė alytiškė, į Simną persikėlė gyventi šeimai nusipirkus patalpas. „1994 m. įsigijome patalpas Simne, kuriose ankščiau veikė knygynas. Kad bus gėlių parduotuvė, tuomet neplanavome. Kadangi Alytuje su vyru Žydrūnu pynėme vainikus ir vežiojome juos į laidojimo namus, todėl kilo mintis Simne atidaryti gėlių parduotuvę,“ – pasakojo UAB „Lauveka“ direktorė Edita. Moteris sako Simną pasirinkusi, nes čia vyro Žydriaus tėviškė. O įmonės pavadinimas „Lauveka“ parinktas pagal dukrų Lauros ir Viktorijos vardų sutrumpinimus. Dukros šeimos verslui padeda, nors tai nėra jų pagrindinė veikla.

„Man darbe šventė“

Laikui bėgant verslininkai vis daugiau patalpų įsigijo Simno centre. Dabar valdo  įvairias patalpas, kurių bendras plotas apie 300 kv.m.

„Verslo pradžioje 1994-1996 m. plėtojome ritualines laidojimo paslaugas ir pardavinėjome gėles. Vėliau atsirado dovanos, maisto prekių ir alkoholio parduotuvė, kurios pirma idėja buvo puošti butelius. Dar prisidėjo kavinukės veikla“, - pasako Edita.  

„Lauvekoje“ dirba  5 žmonės. „Pradžioje šeimos nariai, vėliau ir papildomi darbuotojai“, - pasakojo įmonės direktorė E. Rimkienė. Pasak moters, direktorius dirba viską, ką reikia, ir džiaugiasi, kad jai padeda šeima. „Jeigu tik direktoriausi – tai verslo nesukursi“, - įsitikinusi pašnekovė.


SanSimno nuotraukoje Edita su dukromis Laura ir Viktorija

Verslininkai prisideda prie Simno miesto grąžinimo. „Man patinka būti tarp žmonių. Negaliu be jų. Smagu, kad jie užeina, kalbasi. Man darbe šventė“, - šypsodamasi sako Edita.

Edita mano, kad visi gali rišti puokštes, reikia tik norėti gražiai tai padaryti. „Aš mokausi kiekvieną dieną. Reikia sekti madas, naujoves“, - kalba pašnekovė.

Moteriai sudėtingiausia paskaičiuoti, kiek gėlių bus parduota, kad jų netruktų, išmesti nereikėtų. „Paskaičiuoti kiek parduosi – menas arba jausmas. Ir kuomet pataikai tiek, kiek reikia - užplūsta labai geras jausmas. Kainų negalime užsikelti, mūsų klientas vietinis“, - sako verslininkė.

Ji pažymi, kad verslo sėkmė priklauso nuo kolektyvo. Kuomet jis draugiškas tai ir puokštės gražios, ir nuotaika gera, ir šypsena veide, ir klientus pritraukia. „Svarbiausia gera atmosfera darbe“, - tvirtina Edita.

„Lauvekos“ parduotuvė Simne dirba kasdien, nuo 8.30 iki 18.00 val. ir savaitgaliais. Sulaukia labai daug internetinių užsakymų iš užsienio.

Netradicinis terapijos centras

Gėlės ne vienintelis šeimos verslas. Alytuje Edita atidarė Netradicinį terapijos centrą, kuriame atlieka dvasinį ir fizinį stuburo tiesinimą, kuomet stuburą ištiesina be prisilietimo. „Lietuvoje yra tik 16 žmonių, kurie gali tuo užsiimti. „Šio meno pradėjau mokytis iš Vokietijos specialisto, prieš 10 metų. Mano vyras tada turėjo nemažų problemų su stuburu, ruošėsi net operacijai, tačiau ši terapija jam puikiai padėjo ir be chirurgo apsiėjo iki šiol “, - pasakojo Edita. O moteris svajoti ir kurti nesustoja,  planuoja apie dar vieno sveikatos centro atidarymą.