Simno siuvėjos Kristinos Urmanavičienės siūti drabužiai puošia ir nuotakas, ir šokėjas, ir sostinės ponias

 Simno siuvėjos Kristinos Urmanavičienės siūti drabužiai puošia ir nuotakas, ir šokėjas, ir sostinės ponias

Danielius Jakubavičius

Simne gyvenanti siuvėja Kristina Urmanavičienė nebaigusi siuvimo ir modeliavimo mokslų garsėja savo originaliais siuviniais. Iš nuotraukos gali pasiūti kliento pageidaujamą drabužį. O jos siūtos vestuvinės suknelės keliauja net į Bulgariją.

Kristina siuva nuo vaikystės, kaip pati sako, nuo 4-5 metų. Vėliau siuvo su mamos rankine mašina. „Puošiau lėles barbes, vėliau „rengiau“ sesės lėles, nes sesė už mane 10 metų jaunesnė“, – pasakojo siuvėja. Iš vaikystės Kristina prisimena, kad kirpdama lėlėms drabužius netyčia ir mamos staltiesę sukarpė.

Video:K. Urmanavičienė siuvėja dirbo Alytaus įmonėse, ilgiausiai „Dainavoje“, 14 metų. „Tuo pat metu siuvau ir namuose, kadangi klientų netrūko, nusprendžiau dirbti tik namie“, – kalbėjo K. Urmanavičienė. Modeliuoti išmoko iš žurnalų „Burda“, kurių Kristina turi daugybę prikaupusi.  Siuvėja turi 7 siuvimo mašinas, kurios daro skirtingas operacijas. Suknelę Kristina gali pasiūti ir per dieną, jeigu modelis sudėtingesnis – užtrunka ir keletą dienų. Klientų sulaukia iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Lazdijų, Alytaus, Simno.  

Moteris neatsisako sumodeliuoti ir pasiūti drabužius Simno miesto švietimo įstaigų kolektyvams. „Tarpusavio santykiai, ne tik pinigais grįsti. Geri darbai grįžta su kaupu“, –  tvirtina siuvėja. Jos siūtus drabužius vilki Simno spec. mokyklos teatro „Runa“ mažieji aktoriai, kurie nuoširdžiai džiaugiasi sukurtais drabužiais.

Kristina drąsiai imasi ir naujų projektų. Siuva vestuvines suknelės, pramoginių šokių šokėjų drabužius.  Jos siuvimo kambarys pilnas drabužių, tarp jų – lino ir nėriniais puošta vestuvinė suknelė, kuri iškeliavo  į Bulgariją. Ketverius metus moteris rengia Alytaus šokių studija „Rūta“ šokėjus.

K. Urmanavičienė enė ne tik siuva, bet ir taiso drabužius. Ji pastebi, kad labai suprastėjusi drabužių kokybė. „Buvo laikas, kuomet per metus 300 užtrauktukų teko persiūti“, –  prisiminė pašnekovė.

Kristina sako, kad mokosi visą gyvenimą. „Tikrai dar visko nemoku“, – tvirtina kruopšti siuvėja, savo darbą dirbanti su meile, ir dėl to sulaukianti nuoširdžių klientų padėkos žodžių.

Straipsnis laikraštyje “Dainavos žodis”:


Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *