Finišuoja 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu mes kuriame ateitį“. Pivašiūnų biblioteka ,,įsisuko‘‘ į renginių verpetą ir pakvietė pačius mažiausius skaitytojus į popietę „Biblioteka – ne tik knygų namai“. Tą teiginį patvirtino ir visus mus pradžiugino Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Pivašiūnų skyriaus kanklininkės Paulina Dičkutė ir Raminta Kavaliauskaitė, pagrojusios latvių liaudies dainą „Katins juods“, kurias kankliuoti moko mokytoja Laimutė Aleksiupienė.

 Bibliotekininkė pirmokams papasakojo, kas yra biblioteka, kokia jos paskirtis bei reikšmė žmogui, prisiminė, į kokią biblioteką pati eidavo... Kokia šiandieninė biblioteka? Vaikai vardija, kad čia galima ne tik paskaityti ar paruošti pamokas, bet ir sužinoti, kas vyksta pasaulyje, pažiūrėti filmus, pasinaudoti kompiuteriais, pamatyti nuolat veikiančias parodas aktualia tema. Bibliotekos rengia susitikimus su įžymiais žmonėmis, jose gali vykti koncertai. Pabaigoje kalbėjome apie tai, kokią biblioteką vaikai įsivaizduoja ateityje. Bibliotekininkė paprašė ateities biblioteką namuose nupiešti, bet... noras parodyti savo fantazijų pasaulį buvo didesnis už bet kokį prašymą – piešti ėmėsi čia ir dabar.

 Smagu, jog visi neįsivaizduoja bibliotekos be knygų, tik truputį liūdna, kad beveik visuose piešiniuose dominuoja robotai. Belieka tikėti, jog biblioteka išliks ir ateityje, ji bus reikalinga, kol žemėje gyvens žmogus.

 

                                                                         Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pivašiūnų filialo vyresn. bibliotekininkė

                                                                         Marytė Burneikienė