Vairuotojas Kastantas Žukauskas: „žemės rutulį būsiu apvažiavęs jau daug kartų“

 Vairuotojas Kastantas Žukauskas: „žemės rutulį  būsiu apvažiavęs jau daug kartų“

Danielius Jakubavičius

Alytaus rajono kultūros centro Simno filiale jau dešimtmetį vairuotoju dirba Kastantas Žukauskas, dažniausiai vadinamas Kostia. Daugiau nei 50 metų darbo stažą turintis vyras gerbiamas ir vertinamas kolegų bei aplinkinių už nuoširdžią pagalbą ir geranoriškumą.

K. Žukauskas gimė 1950 m. gegužės 24 d. Krosnoje, kaip pats sako: „per gegužio žiedus“. Simne apsigyveno nuo 2 metų. Tad galima teigti, jog Kastantas – Simną geriausiai pažįstantis žmogus.  Visas jo gyvenimas sukosi apie Simną. Daug metų dirbo vairuotoju „Simno melioracijoje“, vėliau įvairias transporto priemones vairavo Alytaus kelių statybos įmonėje „Parama“. Taip pat ragavo kino mechaniko duonos. Sovietmečiu Simne ir Mergalaukyje leido filmus.

Dabar K. Žukauskas vairuoja Simno kultūros centro „Volswagen“ markės autobusiuką. Dažnai prie jo kabinasi priekabą, kurioje į renginius veža sceną, generatorių. Jeigu reikia, remontuoja autobusiuką. Pagal specialybę –  mechanikas.  

Paklaustas, kaip pradėjo vairuoti, Kostia pasakoja: „Simno daržininkystės ūkyje nebuvo kam autobuso vairuoti, tad sėdau už vairo ir jo nepaleidau net pensijoje“.

Pasak vyro, vairuoti jam patinka, nes tai jo dūšioje, taip pat patinka kelionės besikeičianti aplinka. K. Žukauskas vairavo ir sunkvežimius, ir tralus, ir autobusus. „Kuo didesnė transporto priemonė, tuo įdomiau vairuoti,” – pažymi Kastantas.

Vyras pasakoja, kad jo darbe buvo įvairių situacijų, laimei, jos gerai baigėsi. „Vilkaviškio rajone vežiau eskavatorių, mane lenkė Mercedes markės automobilis, kuriame sėdėjo 6 jauni žmonės. Sukau į kairę, o Mersedes vairuotojas lenkdamas mane žvyrkeliu, nesuvaldė automobilio ir apsivertė. Laimei, visi liko sveiki“, – neeilinį įvykį prisiminė K. Žukauskas.

Vyras aktyvus, nuoširdus. Vertinamas kolegų. „Namie sėdėti dar nenoriu. Žmona mirusi, tad vienam nesmagu būti. Gerai, kad sūnus kartu gyvena. Dukra – Airijoje“, – atviro vairuotojas.

Pasak K. Žukausko, vairuotojo profesija sunki. Reikia atsakomybės, kantrybės, išminties. „Dabar nematyti, kad jauni vyrai vairuotų autobusus, sunkiasvores mašinas. Jie nėra linkę rinktis šios profesijos. Gal jiems per sunku. Bet vis daugiau matau merginų ir moterų vairuojančių vilkikus, mieste – mikroautobusus. Jos kruopštesnės“, – pastebėjo Kostia. 

Laisvalaikiu Kastantas užsiima sodininkyste, žvejoja. Skaito spaudą, knygas, domisi Lietuvos istorija. Paklaustas, kiek kilometrų jau nuvažiavo,  vyras šypteli ir sako: „žemės rutulį būsiu apvažiavęs jau ne vieną kartą“. 

Rašo laikraštis “Dainavos žodis”:Rašyti komentarą