Balandžio 4 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje  istorikas, politikas, dokumentinių filmų scenarijų, knygų apie XX A. Lietuvos  istoriją autorius Arvydas Anušauskas pristatė naują savo knygą „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“.

Pasak autoriaus, knyga yra įdomi tiems, kurie siekia gilesnio Lietuvos istorijos pažinimo, kartu tai dovana ir pačiai Lietuvos žvalgybos tarnybai,  šiais metais menančiai įkūrimo šimtmetį. Knygoje pasakojama apie Lietuvos savanorį Albiną Čiuoderį (1898–1965), beveik du dešimtmečius tarnavusį Lietuvos žvalgyboje ir saugume. Jis  vadovavo prezidento Antano Smetonos apsaugai 1934–1940 metais, o pirmą okupacijos dieną (1940 m. birželio 15 d.)  kartu su kitu Lietuvos kariuomenės kūrėju-savanoriu vedė prezidentą per Lieponos upelį į Vokietiją. Nemažai vietos knygoje skirta Varėnai, nes  1921 m. A. Čiuoderis atvyko į Daugus įkurti Varėnos žvalgybos centrą (Varėnos žvalgybos centras buvo Dauguose). Įdomus knygos herojaus požiūris į Dzūkiją ir pačius dzūkus.

Knygos sudarytojas A. Anušauskas pasakojo apie lietuvišką saugumą, A. Čiuoderio tarnybą, A. Čiuoderio užrašų ir nuotraukų paiešką Kolumbijoje, bandė atsakyti į klausimus, ką buvusiems žvalgybininkams reiškė Lietuvos valstybės nepriklausomybės praradimas, kaip pasisuko jų likimai, apibūdino leidinyje publikuotas unikalias nuotraukas iš žvalgybos darbuotojų gyvenimo ir lietuvių karo pabėgėlių kelionės į Kolumbiją.

Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė Daiva Armonienė