Danielius Jakubavičius

Antradienį Alytaus rajono Simno miesto viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Vytauto Stanevičiaus, geriausiai žinomo pseudonimu „SanSimnas“, fotografijų paroda „Pasivaikščiojimas po Simną“.

Į nemažai metų rinktos vaizdų kolekcijos pristatymą atvyko ne tik simniškiai su vietos seniūnu Vladu Čeponiu ir klebonu Raimundu Žukausku, bet ir Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas, Alytaus rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Vytautas Paškevičius.

 

Įžanginėje kalboje V. Stanevičius pirmiausiai visiems linksmai papasakojo ne apie šalia esančias fotografijas, bet kaip linksmai Simne užaugo, mokėsi, sportavo ir krėtė aibes kvailysčių. Tačiau jos visos buvo padarytos ne iš blogos valios ar pykčio, bet iš žingeidumo ir begalinės jaunatviškos energijos protrūkio.

Autorius nuoširdžiai prisipažino, kad jis nėra kažkoks iškilus menininkas kaip kiti, greičiau tik šio krašto kasdienybės fiksuotojas, visas renginių ar bet kokiu oru gatvėje, pakampėje nufotografuotas nuotraukas skelbiantis socialiniame tinkle.

Vytautas dėkodamas už šį netikėtą parodos atsiradimą bibliotekos direktoriui A. Vyšniauskui ir bibliotekininkėms Linai Daniulevičienei su Sandra Sejavičiene ir Aukse Čyžiūte, keliskart vis skaitė savo sukurtus žaismingus eilėraščius.

Įkyrūs landūs fotografai,

Dėl to jų daug kas nebemėgsta,

Tačiau tereikia vieno pykšt

Ir įvykis iš atminties neblėsta.

O vos pradėjusi veikti jo darbų paroda apie Simno gyvenimą, jau sulaukė kvietimų atvykti ir kitur. Todėl belieka palinkėti charizmatiškajam fotografui Vytautui Stanevičiui vis tos pačios energijos ir optimizmo, kopiant per neišmatuojamus kūrybos plotus..