Alytaus rajono švietimiečiai kūrybiškumo sėmėsi Dauguose (foto)

Gitana Ivanauskienė
Alytaus rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Židanavičius, specialistai Jonas Žemaitis, Vilija Zubrauskienė, ARŠPPPC direktorė Lina Andrulevičienė, gimnazijų ir mokyklų, kitų ugdymo įstaigų direktoriai ir pavaduotojai vakar rinkosi į Daugų Vlado Mirono gimnaziją. Šioje gimnazijoje vyko seminaras – pasitarimas tema „Kūrybiškumo ir iniciatyvumo ugdymas pamokose ir popamokinėje veikloje“. Švietimiečiai ne tik išklausė pranešimus, diskutavo, pažiūrėjo teatrinę miniatiūrą pagal Kazio Binkio „Atžalyną“, bet buvo pakviesti ir į kūrybinius užsiėmimus – vieni mokėsi iš vytelių pasigaminti gėlytes, kiti – tapyti ant šilko. Pusdienis prabėgo nepastebimai greitai. „Įspūdžiai patys geriausi. Ačiū gimnazijos bendruomenei, ačiū direktoriui Almantui Jakimavičiui už pasitarimą“,- nuoširdžiai dėkojo vedėjas Rimantas Židanavičius.
Šiuolaikinė mokykla – vieta kūrybiškai ir inovatyviai veiklai
Robinsonu, priklauso sėkmingiems. Tiems, kurie bus iniciatyvūs, kūrybiški, kurie nebijos klysti ir mokytis iš savo klaidų.“ Turbūt reikėtų sutikti, kad inovatyvi, kūrybiška veikla skatina mokymosi motyvaciją, taip dirbant galima pasiekti puikių rezultatų.
Apie mokinių kūrybiškumo ir iniciatyvumo kompetencijų ugdymą pamokose, popamokinėse veiklose pranešimus skaitė gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė, geografijos mokytoja ekspertė Onutė Gustaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Kalmatavičienė. Pranešėjos pasidžiaugė nuveiktais darbais, pristatė konkrečius Daugų Vlado Mirono gimnazijos gimnazistų ir jų mokytojų pasiekimus. O jų išties nemažai – dalyvauta įvairiuose konkursuose, projektuose, parodose, konferencijose, renginiuose – be to, didesnė dalis darbų įvertinta Diplomais, Pagyrimo raštais, rėmėjų dovanomis, kelionėmis po Europą.
Idėja +Veikla – Originalus produktas
Pradinių klasių mokytoja metodininkė Giedrė Volungevičienė pakvietė visus dalyvius išlaisvinti savo kūrybiškumą. Ji sakė: „Mes visi esame kūrybiški. Nukeliaukite į vaikystę ir prisiminkite, kaip viskas buvo paprasta. Paprasta, nes nežinojome, kaip viskas turi būti.Tačiau vieni paklusome daugeliui taisyklių, kiti ne, dar kiti tas taisykles apėjome ar bandėme į jas pasižiūrėti kūrybiškai. Šiandien jūs turite puikią galimybę pasitikrinti, ar tas žingeidus vaikas dar jumyse gyvena. Paimkite šiuos popieriaus lapus, išlaisvinkite savo vaizduotę ir pieškite.“ Seminaro dalyviai piešė: juos viliojo pavasaris, jo grožis, kvapai, spalvos… Todėl pakili nuotaika dalyvius lydėjo savo darbus pristatant, komentuojant.
Vėliau, po pranešimų pristatymo, dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Rima Jomantienė, tautodailininkė Rasa Aleksandravičienė visus seminaro dalyvius pakvietė į kūrybines dirbtuves. Vieni pramoko pinti iš vytelių, kiti – tapyti ant šilko. Tie, kam neužteko kantrybės, ar neturėjo įkvėpimo, čia pat galėjo įsigyti ir mūsų gimnazistų darbų – gėlių, pintinių, krepšių padėklų ar kitų smulkmenų.
Po praktinių užsiėmimų, apžiūrėję kitas gimnazijos erdves – biblioteką, pradinių klasių korpusą, muziejus – seminaro dalyviai buvo pakviesti į Teatro studiją. Čia jų laukė maloni staigmena –teatrinukai(jų vadovė teatrinio ugdymo vyr. mokytoja ŽiedūnėMaldonienė) parodė miniatiūrą pagal Kazio Binkio dramą „Atžalynas“. Po spektaklio dalyviai galėjo išbandyti ir savo aktorinius sugebėjimus – čia pat persikūnyti ir įsijausti į kokio nors personažo vaidmenį. Geros emocijos tiesiog sklandė ore.
Refleksija
Pusdienis prabėgo labai greitai. Įvairios veiklos seminaro- pasitarimo dalyvius skatino mąstyti, dirbti, kažką išvysti, pagaliau, pabendrauti, pabūti. Išvažiuojamojo posėdžio dalyviai renginio pabaigoje buvo pakviesti užrašyti savo įspūdžius ar jais pasidalinti. ARPPPŠC direktorė Lina Andrulevičienė sakė: „Mintyse, darbuose nebijokime skristi į Kosmosą. Aš visada sakiau, važiuokime į mokyklas, bendraukime, dalinkimės, pažinkime vieni kitus. Juk tiek daug galime vieni iš kitų išmokti.“ „Stengėmės parodyti mažą dalelytę savo gimnazijos gyvenimo. Nepagražintą. Mūsų gimnazijos mokytojai patys geriausi. Viliuosi, kad ir pas jus jie tokie patys. Einame, dirbame, galvojame vieni kitų paremiami, palaikomi. Kartais geru žodžiu, kartais pritarimu, kartais užtenka tik žvilgsnio. Džiaugiuosi, kad pamatėte ir prisilietėte prie mūsų kasdienybės“,- seminarą – pasitarimą apibendrino gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius.
Manome, kad atvėrę gimnazijos duris praturtėjome. Suradome raktą ir atrakinome kūrybiškumo duris. Svarbiausia norėti, nebijoti keistis ir keisti. Bet rizikos čia neišvengsi. Tačiau kartais ji, toji rizika, atneša ir dividendų.
P.S.
„Linkiu sočių Velykų“,- tai ne „Maksimos“ šūkis. Dievo Sūnus panoro su mumis kalbėti per duoną. Valgydindamas ir valgydamas, ir liepdamas mums valgydinti vieni kitus. Ji, Kristaus duona, tarsi perrašinėja tave ir kitus nuo pradžios iki galo. Gal tai ir reiškia Prisikėlimą? Gal tai ir reiškia gyvenimą per amžius? Su Prisikėlimo švente…
Raimundo Jomanto nuotraukos: